Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - BIULETYN RAPORT - Policja Kujawsko-Pomorska

 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 16.02.2016

Wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 22-27 lutego 2016r. : "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Ideą ww. przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W tegoroczną realizacje przedsięwzięcia poza Komendą Główną Policji włączyły się: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna, Krajowa Rada Kuratorów oraz Naczelna Izba Lekarska.

W dniach 22-27 lutego br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli ww. instytucji w trakcie dyżurów w wyznaczonych placówkach prowadzonych przez organizacje pozarządowe.

Dyżury specjalistów będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00  oraz w sobotę w godz. 10.00-13.00. Lista dyżurujących placówek dostępna jest na stronie internetowej www.pokrzywdzeni.gov.pl

Autor: asp. szt. Paulina Malinowska WKS KWP w Bydgoszczy
Publikacja: Piotr Pawlaczyk

Polecane filmy: Kanał YouTube KWP w Bydgoszczy

Aktualności Sztuki Wyboru

    Adres redakcji:
 
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Wydział Komunikacji Społecznej, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz
tel. (52) 588 13 90
Napisz do nas
 
W sprawie nadsyłania materiałów redakcyjnych prosimy o kontakt:
asp. sztab. Paulina Malinowska, tel. (52) 588 13 20
paulina.malinowska@bg.policja.gov.pl
 
    Materiały prasowe:

Redakcja nie zwraca materiałów niezamówionych. Redakcja zastrzega sobie prawo skracania, adjustacji, zmiany tytułów i opracowania redakcyjnego przyjętych tekstów do publikacji. Redakcja zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego publikowania listów i nieodpłatnego wykorzystania publikowanych materiałów na stronie internetowej www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl. Za treść zamieszczonych ogłoszeń i listów redakcja nie odpowiada. Kopiowanie materiałów tylko za zgodą redakcji.