Kujawsko-Pomorski V-ce Mistrz Maratonu Dębno- Biegiem do nieba…

Data publikacji 23.06.2017

st. sierż. Dariusz Śliwiński jest przewodnikiem psa służbowego w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie.

Bieganie jest jego pasją i sposobem spędzania wolnego czasu. Od września 2013 roku policjant trenuje regularnie. Do drugiego startu w Mistrzostwach Polski Policjantów Dębno 2017 mundurowy przygotowywał się od stycznia 2017 roku. Dariusz Śliwiński stworzył sobie plan treningowy oraz przeszedł na dietę. Plan treningowy obejmował trening biegowy pięć razy w tygodniu, a w dni wolne od biegania realizował trening uzupełniający – siłowy – pływał na basenie i ćwiczył na rowerze stacjonarnym. Do startu w mistrzostwach przygotowywał się wspólnie z lokalnymi biegaczami: zawodnikami Klubu Sportowego „Sokół” z Gąsawy oraz grupy biegowej Pałuki Running Team ze Żnina. Rygorystyczny plan treningowy udawało się połączyć z obowiązkami służbowymi, czasami to bywało trudne, jednak wystarczy odrobina dobrej woli –  mówi Darek.

W Mistrzostwach Polski Policjantów w Dębnie pierwszy raz wystartował w ubiegłym roku. I ten debiut okazał się sukcesem. Policjant na metę dotarł jako 12, co dało mu drugą lokatę w kategorii Mistrzostw Polski Policjantów i 1 miejsce w kategorii wiekowej i 3 wśród zawodników z Polski. Uzyskał czas 2 godziny 42 minuty i 26 sekund.  W tym roku podczas XV Maratonu Dębno 2017 Dariusz Śliwiński obronił tytuł Wicemistrza Polski Policjantów. Po pokonaniu dystansu 42 km i 195 metrów policjant wbiegł na metę na 17 pozycji. Taki wynik dał mu 2 pozycję na podium w kategorii Mistrzostw Polski Policjantów, 1 miejsce w kategorii wiekowej oraz 3 miejsce wśród zawodników z Polski. Maraton przebiegł w czasie 2 godziny 44 minuty i 16 sekund. To nie pierwszy tak dobry wynik tego policjanta, bo już wcześniej odnosił on sukcesy w maratonach w Poznaniu, Warszawie, a także poza granicami kraju tj. w Holandii.

W sierpniu 2016 roku Dariusz Śliwiński wspólnie z policjantami z KWP Bydgoszcz uczestniczył w Sztafetowych Mistrzostwach Polski na dystansie pełnym IRON MEN. Trzyosobowa drużyna IPA Bydgoszcz, która zmierzyła się w biegu, kolarstwie i pływaniu zajęła ostatecznie 2 miejsce. Policjant swoich sił próbował również w triatlonie, stąd też, gdy Komenda Powiatowa Policji w Żninie otrzymała dwa rowery elektryczne, Dariusz Śliwiński pierwszy zgłosił się na ochotnika do patroli rowerowych. Patrolując teren gminy Żnin jednośladem policjant dba o porządek publiczny i bezpieczeństwo obywateli a zarazem realizuje swoje pasje.

W tym obszarze zainteresowania Darka i obowiązku służbowe są spójne. Policjant czas wolny poświęca na treningi i zawody. Podczas wielu startów na różnych dystansach mundurowy zdobywał nagrody i wyróżnienia. Obecnie przygotowuje się do startu w 16. PZU Cracovia Maraton, który odbędzie się 30 kwietnia br. w Krakowie. Zapytany o swoje marzenia, bez wahania odpowiada, że chciałby reprezentować Polską Policję na międzynarodowych mistrzostwach biegowych. Część swoich osiągnięć policjant dokumentuje na portalu społecznościom facebook, gdzie prowadzi stronę biegową po nazwą „Biegiem do nieba”

 

Autor: asp. szt. Paulina Malinowska WKS KWP w Bydgoszczy
Publikacja: Piotr Pawlaczyk
  • Kujawsko-Pomorski V-ce Mistrz Maratonu Dębno- Biegiem do nieba…
  • Kujawsko-Pomorski V-ce Mistrz Maratonu Dębno- Biegiem do nieba…
  • Kujawsko-Pomorski V-ce Mistrz Maratonu Dębno- Biegiem do nieba…
  • Podczas patrolu
    Kujawsko-Pomorski V-ce Mistrz Maratonu Dębno- Biegiem do nieba…

Polecane filmy: Kanał YouTube KWP w Bydgoszczy

Aktualności Sztuki Wyboru

    Adres redakcji:
 
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Wydział Komunikacji Społecznej, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz
tel. (52) 588 13 90
Napisz do nas
 
W sprawie nadsyłania materiałów redakcyjnych prosimy o kontakt:
asp. sztab. Paulina Malinowska, tel. (52) 588 13 20
paulina.malinowska@bg.policja.gov.pl
 
    Materiały prasowe:

Redakcja nie zwraca materiałów niezamówionych. Redakcja zastrzega sobie prawo skracania, adjustacji, zmiany tytułów i opracowania redakcyjnego przyjętych tekstów do publikacji. Redakcja zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego publikowania listów i nieodpłatnego wykorzystania publikowanych materiałów na stronie internetowej www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl. Za treść zamieszczonych ogłoszeń i listów redakcja nie odpowiada. Kopiowanie materiałów tylko za zgodą redakcji.