"By wakacje były bezpieczne..."- spotkanie z półkolonistami w Oddziale Prewencji Policji w Bydgoszczy

Data publikacji 04.07.2018

Podopieczni Stowarzyszenia Bezpieczeństwo Dziecka zawitali w progach Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. Dzieci usłyszały kilka dobrych rad jak bezpiecznie wypoczywać, a także poznały sprzęt, jakim dysponują policjanci w służbie. Największą jednak atrakcją były psy służbowe, które zaprezentowały swoje umiejętności.

Wczoraj (2.07.18) w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” podopieczni Stowarzyszenia Bezpieczeństwo Dziecka odwiedzili policjantów. Funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej oraz Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy opowiadali małym gościom o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz spędzania wolnego czasu. W czasie wizyty na terenie oddziału pewencji dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym w codziennej służbie. Funkcjonariusze zaprezentowali również wyposażenie policjanta, którym dysponuje w czasie zabezpieczania imprez masowych. Dużą atrakcją była możliwość obejrzenia policyjnych radiowozów.

Ku zadowoleniu naszych małych gości w spotkaniu uczestniczyli przewodnicy psów z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi. Policjanci opowiedzieli na czym polega praca przewodnika psa służbowego oraz zaprezentowali pokaz wyszkolenia policyjnych czworonogów. Na zakończenie policjanci życzyli dzieciom udanych i bezpiecznych wakacji oraz przekazali im drobne upominki.

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: Kamila Ogonowska

Polecane filmy: Kanał YouTube KWP w Bydgoszczy

Aktualności Sztuki Wyboru

    Adres redakcji:
 
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Wydział Komunikacji Społecznej, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz
tel. (52) 588 13 90
Napisz do nas
 
W sprawie nadsyłania materiałów redakcyjnych prosimy o kontakt:
asp. sztab. Paulina Malinowska, tel. (52) 588 13 20
paulina.malinowska@bg.policja.gov.pl
 
    Materiały prasowe:

Redakcja nie zwraca materiałów niezamówionych. Redakcja zastrzega sobie prawo skracania, adjustacji, zmiany tytułów i opracowania redakcyjnego przyjętych tekstów do publikacji. Redakcja zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego publikowania listów i nieodpłatnego wykorzystania publikowanych materiałów na stronie internetowej www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl. Za treść zamieszczonych ogłoszeń i listów redakcja nie odpowiada. Kopiowanie materiałów tylko za zgodą redakcji.