Odtworzony Posterunek Policji w Konecku otwarty - BIULETYN RAPORT - Policja Kujawsko-Pomorska

 

Odtworzony Posterunek Policji w Konecku otwarty

Data publikacji 08.07.2018

Dziś w Konecku uroczyście otworzono Posterunek Policji. To już siódmy posterunek odtworzony w kujawsko-pomorskiem. Konsultacje społeczne dały jasny sygnał: mieszkańcy chcieli powrotu posterunku do Konecka. Dziś się to dokonało.

Uroczyste otwarcie przywróconego Posterunku Policji w Konceku było częścią powiatowych obchodów Święta Policji w powiecie aleksandrowskim. Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w Kościele pod wezwaniem Św. Prokopa. Następnie w asyście Orkiestry Wojskowej z Torunia i Kompanii Honorowej Policji policjanci przeszli na miejsce uroczystej zbiórki.

Na uroczystość przybili znamienici goście z Pierwszym Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Andrzejem Szymczykiem oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy insp. Pawłem Spychałą, na czele. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i służb mundurowych, z którymi współpracują na co dzień policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego.

Podczas uroczystej zbiórki klucze do odtworzonego Posterunku Policji w Konecku z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Głównego Policji otrzymał Kierownik Posterunku asp. szt. Marcin Durmowicz. Nadinsp. Andrzej Szymczyk odczytał okolicznościowy list Ministra Spraw Wewnętrznych i Aministracji P. Joachima Brudzińskiego.

Odtworzony Posterunek Policji zlokalizowany będzie we wsi Koneck położonej w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie aleksandrowskim, w gminie Koneck. Swoim zasięgiem obejmie w całości terytorium trzech gmin: Koneck, Bądkowo i Zakrzewo.

Nieruchomość, w której będzie funkcjonował Posterunek Policji jest zlokalizowana należy do Zespołu Szkół. Budynek jest jednopiętrowy, a lokal o powierzchni 106,16 m2 wyznaczony na Posterunek Policji znajduje się na parterze.

Modernizacja budynku i jego dostosowanie do potrzeb policji zostały sfinansowana ze środków Urzędu Gminy Koneck. Całość przedsięwzięcia wyniosła kwotę 300 770,88 zł., z czego samorząd gminy przekazał kwotę 221 000 zł, a pozostałe środki w kwocie 79 770,88  zł pochodziły z budżetu policji.

W posterunku pracować będzie, razem z kierownikiem, siedmiu policjantów.

Autor: podinsp. Monika Chlebicz
Publikacja: Piotr Pawlaczyk
Ładowanie odtwarzacza...

Polecane filmy: Kanał YouTube KWP w Bydgoszczy

Aktualności Sztuki Wyboru

    Adres redakcji:
 
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Wydział Komunikacji Społecznej, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz
tel. (52) 588 13 90
Napisz do nas
 
W sprawie nadsyłania materiałów redakcyjnych prosimy o kontakt:
asp. sztab. Paulina Malinowska, tel. (52) 588 13 20
paulina.malinowska@bg.policja.gov.pl
 
    Materiały prasowe:

Redakcja nie zwraca materiałów niezamówionych. Redakcja zastrzega sobie prawo skracania, adjustacji, zmiany tytułów i opracowania redakcyjnego przyjętych tekstów do publikacji. Redakcja zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego publikowania listów i nieodpłatnego wykorzystania publikowanych materiałów na stronie internetowej www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl. Za treść zamieszczonych ogłoszeń i listów redakcja nie odpowiada. Kopiowanie materiałów tylko za zgodą redakcji.