Piknik profilaktyczny na plaży w Przyjezierzu - BIULETYN RAPORT - Policja Kujawsko-Pomorska

 

Piknik profilaktyczny na plaży w Przyjezierzu

Data publikacji 24.07.2018

Pokaz ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy, konkursy profilaktyczne, prezentacja technik samoobrony, występy młodych artystów – to główne punkty pikniku zorganizowanego na plaży w Przyjezierzu w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Na plaży głównej w Przyjezierzu odbył się piknik profilaktyczny, którego głównym celem była popularyzacja zasad bezpiecznego zachowania nad wodą podczas letniego wypoczynku. Impreza była wspólnym przedsięwzięciem Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Burmistrza Strzelna, Wójta Gminy Jeziora Wielkie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Drużyny nr 4 WOPR w Przyjezierzu, Państwowej Straży Rybackiej z Kruszwicy oraz mogileńskich policjantów i strażaków. 

Organizatorzy dla wypoczywających w tym dniu na plaży turystów przygotowali szereg atrakcji. Były pokazy technik samoobrony i jazdy na nartach wodnych, występy młodych artystów, trening zumby, przejażdżki na dmuchanym bananie. Chętni mieli możliwość praktycznego przećwiczenia zasad udzielania pierwszej pomocy. Podczas festynu promowano także funkcjonowanie numeru alarmowego 112.

Oczywiście największą frajdę miały dzieci, które chętnie brały udział w grach oraz różnego rodzaju konkursach sportowych, profilaktycznych i plastycznych. 

Ponadto w trakcie imprezy można było pokonać tor przeszkód w alkogoglach, które uświadamiały jak zmienia się ich postrzeganie rzeczywistości po spożyciu różnych ilości alkoholu, a co stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpieli wodnych oraz prowadzenia pojazdów.  

Głównym punktem pikniku profilaktycznego była zaimprowizowana akcja ratownicza na jeziorze, gdzie przy skoordynowanym udziale łodzi Policji, WOPR, PSP i PSR ratowano tonące osoby. 
Przy tej okazji nie mogło zabraknąć rozmów o bezpieczeństwie letniego wypoczynku. Policjanci uświadamiali do jakich tragedii może prowadzić brawura i lekkomyślność nad wodą i apelowali o rozwagę podczas kąpieli. 
Piknik profilaktyczny zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

 

Autor: asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Piotr Pawlaczyk
Ładowanie odtwarzacza...

Polecane filmy: Kanał YouTube KWP w Bydgoszczy

Aktualności Sztuki Wyboru

    Adres redakcji:
 
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Wydział Komunikacji Społecznej, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz
tel. (52) 588 13 90
Napisz do nas
 
W sprawie nadsyłania materiałów redakcyjnych prosimy o kontakt:
asp. sztab. Paulina Malinowska, tel. (52) 588 13 20
paulina.malinowska@bg.policja.gov.pl
 
    Materiały prasowe:

Redakcja nie zwraca materiałów niezamówionych. Redakcja zastrzega sobie prawo skracania, adjustacji, zmiany tytułów i opracowania redakcyjnego przyjętych tekstów do publikacji. Redakcja zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego publikowania listów i nieodpłatnego wykorzystania publikowanych materiałów na stronie internetowej www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl. Za treść zamieszczonych ogłoszeń i listów redakcja nie odpowiada. Kopiowanie materiałów tylko za zgodą redakcji.