Kom. Piotr Ziółkowski z KPP w Świeciu zwycięzcą eliminacji Turnieju Służby Dyżurnej

Data publikacji 28.09.2018

Dwa dni trwały zmagania policjantów w drugim etapie eliminacji do Finału Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. Najlepszym w rywalizacji okazał się kom. Piotr Ziółkowski z KPP w Świeciu, który będzie reprezentował nasz garnizon w finale konkursu w listopadzie. Życzymy powodzenia i zwycięstwa!!!

W KWP w Bydgoszczy (26-27.09.18) odbył się drugi etap eliminacji do Finału Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. Wcześniej na szczeblu komendy miejskich, powiatowych i komisariatów przeprowadzone zostały eliminacje pierwszego stopnia, które wyłoniły najlepszego policjanta z każdego powiatu.

W eliminacjach wojewódzkich, oprócz testu wiedzy zawodowej, przeprowadzona zastała również symulacja pełnienia służby na stanowisku kierowania.

Zadaniem uczestników było wykonanie wszelkich czynności zapewniających poprawne przyjęcie zgłoszenia, właściwą obsługę, skierowanie odpowiednich sił i środków, jak również powiadomienie podmiotów współpracujących.

Uczestnicy eliminacji wykazali się dużą znajomością procedur postępowania związanego z wystąpieniem różnych sytuacji kryzysowych oraz trafnością podejmowanych decyzji, co miało zasadniczy wpływ na ocenę końcową.

Eliminacje prowadzone były przez doświadczonych funkcjonariuszy ze stanowiska kierowania oraz Sekcji Psychologów KWP w Bydgoszczy. Znajomość warunków pracy dyżurnego i umiejętności zespołu podgrywającego zapewniły realizm sytuacji.

Turniej wyłonił trzech najlepszych finalistów, którymi okazali się:

1. kom. Piotr Ziółkowski z KPP w Świeciu
2. nadkom. Robert Sobczak z KMP w Bydgoszczy
3. asp. Adrian Skowroński z KMP w Grudziądzu.

Eliminacje objęte były honorowym patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Pana Mikołaja Bogdanowicza, który dla najlepszych ufundował nagrody okolicznościowe.

Puchary, jak i nagrody motywacyjne dla trzech pierwszych zawodników w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski, życząc wszystkim dalszych sukcesów zawodowych.

Dodatkowe podziękowania za zaangażowanie dyżurnych w codziennej służbie oraz osiągnięcie wyników w eliminacjach zostały przekazane również przez podinsp. Piotra Kujawę przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego oraz Pana Krzysztofa Warchała z Kujawsko-Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA w Bydgoszczy, którzy także ufundowali nagrody.

Zwycięzca eliminacji wojewódzkich będzie reprezentował garnizon kujawsko-pomorski w finale konkursu, który odbędzie się w Szkole Policji w Katowicach w dniach 22-23 listopada. Trzymamy kciuki.                                                                                                                                                                                

Autor: nadkom. Marcin Paczkowski
Publikacja: Piotr Pawlaczyk

Polecane filmy: Kanał YouTube KWP w Bydgoszczy

Aktualności Sztuki Wyboru

    Adres redakcji:
 
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Wydział Komunikacji Społecznej, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz
tel. (52) 588 13 90
Napisz do nas
 
W sprawie nadsyłania materiałów redakcyjnych prosimy o kontakt:
asp. sztab. Paulina Malinowska, tel. (52) 588 13 20
paulina.malinowska@bg.policja.gov.pl
 
    Materiały prasowe:

Redakcja nie zwraca materiałów niezamówionych. Redakcja zastrzega sobie prawo skracania, adjustacji, zmiany tytułów i opracowania redakcyjnego przyjętych tekstów do publikacji. Redakcja zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego publikowania listów i nieodpłatnego wykorzystania publikowanych materiałów na stronie internetowej www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl. Za treść zamieszczonych ogłoszeń i listów redakcja nie odpowiada. Kopiowanie materiałów tylko za zgodą redakcji.