Finał konkursu plastycznego w ramach akcji "Akademia Bezpieczeństwa"

Data publikacji 12.10.2018

Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, Straż Miejska w Bydgoszczy oraz Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" zorganizowali po raz drugi konkurs plastyczny dla uczniów, którzy wzięli udział w akcji pn. "Akademia Bezpieczeństwa". Akcja ta odbyła się we wrześniu w Miasteczku Ruchu Drogowego w bydgoskim "Myślęcinku". Uczestniczyło w niej ponad 1200 uczniów klas "O" - III ze szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu.

Tematem przewodnim konkursu plastycznego było "Bezpieczeństwo na drodze" widziane oczami dziecka. Dzieciaki miały za zadanie wykonać prace plastyczne w dowolnej metodzie i formie. Do organizatorów wpłynęły 42 prace z szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Komisja składająca się z przedstawicieli organizatorów konkursu miała trudności z wyborem prac. Największe wrażenie zrobiły na jury prace, które przedstawiały życie toczące się wokół ulicy, gdzie pomysłowość dzieci była na bardzo wysokim poziomie. Zgodnie z regulaminem konkursu ostatecznie wyłoniono pięciu laureatów, z których jeden został wyróżniony nagrodą specjalną.

Komisja konkursowa wybierając wyróżnione prace kierowała się starannością wykonania, przekazem, a zarazem przedstawioną wizją bezpieczeństwa, wartościami edukacyjnymi, wiekiem wykonawców prac oraz ich pomysłowością.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się w piątek (12.10.2018) o godz. 10.00 w Ogrodzie Zoologicznym w Myślęcinku.

Laureatami konkursu plastycznego "Bezpieczna droga do szkoły" zostali:

  • Anna Kurdziel z Szkoły Podstawowej w Osielsku,
  • Maja Grochowska ze Szkoły Podstawowej nr 61 w Bydgoszczy,
  • Zofia Długosz z Przedszkola Tęczowa kraina w Niemczu,
  • Oliwer Lech ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Bydgoszczy,
  • Urszula Szeliga ze Szkoły Podstawowej w Osielsku.

Nagrodę specjalną otrzymała Anna Kurdziel, która na rozstrzygnięcie konkursu została zaproszona ze swoją klasą. Nagrodą dodatkową dla laureatów oraz klasy zwyciężczyni konkursu było zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego wraz z przewodnikiem.

Nagrody ufundował Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślecinek". Nagrody wręczyli podinsp. Tomasz Meyze Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy, Marcin Heymann Prezes LPKiW "Myślecinek" oraz Zbigniew Białkowski z Straży Miejskiej w Bydgoszczy.

Autor: Monika Karska/ Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: Piotr Pawlaczyk

Polecane filmy: Kanał YouTube KWP w Bydgoszczy

Aktualności Sztuki Wyboru

    Adres redakcji:
 
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Wydział Komunikacji Społecznej, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz
tel. (52) 588 13 90
Napisz do nas
 
W sprawie nadsyłania materiałów redakcyjnych prosimy o kontakt:
asp. sztab. Paulina Malinowska, tel. (52) 588 13 20
paulina.malinowska@bg.policja.gov.pl
 
    Materiały prasowe:

Redakcja nie zwraca materiałów niezamówionych. Redakcja zastrzega sobie prawo skracania, adjustacji, zmiany tytułów i opracowania redakcyjnego przyjętych tekstów do publikacji. Redakcja zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego publikowania listów i nieodpłatnego wykorzystania publikowanych materiałów na stronie internetowej www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl. Za treść zamieszczonych ogłoszeń i listów redakcja nie odpowiada. Kopiowanie materiałów tylko za zgodą redakcji.