Policja z Grudziądza też dla niepełnosprawnych - BIULETYN RAPORT - Policja Kujawsko-Pomorska

 

Policja z Grudziądza też dla niepełnosprawnych

Data publikacji 18.10.2018

Najpierw to grudziądzcy policjanci odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy Grudziądzkiego Centrum Caritas przy ul. Marcinkowskiego. Kolejnego dnia rewizytę policjantom złożyli pensjonariusze w komendzie. Niepełnosprawni chcieli zobaczyć jak wygląda jednostka i jej życie „od środka”. Funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy, zaprezentowali policyjne pojazdy i psy służbowe.

Inicjatorem spotkań był Pan Dariusz Kruszewski pracownik dziennego ośrodka terapeuta osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną. Nie wszystkie osoby z ośrodka mogą się sprawnie przemieszczać, dlatego pierwsze spotkanie z policjantami zorganizowano w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Marcinkowskiego w Grudziądzu. Drugie spotkanie odbyło się w grudziądzkiej jednostce policji, gdzie dotarły osoby samodzielnie przemieszczające się. Spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy i sprzęcie jakim dysponują. Mundurowi zaprezentowali policyjne pojazdy: radiowóz oznakowany, motocykl i pojazd z videorejestratorem. Kto chciał mógł na chwilę poczuć się policjantem siadając w służbowym aucie. Przewodnicy psów służbowych podzielili się swoją wiedzą jak należy się zachowywać w kontakcie ze zwierzęciem i jaką rolę w policji pełnią psy. Niepełnosprawni w grudziądzkiej jednostce zwiedzili kilka ciekawych miejsc. Goście zobaczyli jak wygląda stanowisko kierowania jednostką, policyjny areszt oraz pomieszczenie techników kryminalistycznych ze specjalistycznym sprzętem. Policjanci pochwali się też, że na terenie jednostki mają salę gimnastyczną ze sprzętem sportowym. To miejsce gdzie stróże prawa mogą zrelaksować się fizycznie podnosząc swoją też swoją sprawność.

Grudziądzcy policjanci są zadowoleni, że mogli pomóc w edukacji osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną. Spotkania dostarczyły bardzo dużo pozytywnych emocji dla ich uczestników i zostaną na długo w ich pamięci. Policjanci otrzymali podziękowania i bardzo ładny prezent.

 

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Piotr Pawlaczyk

Polecane filmy: Kanał YouTube KWP w Bydgoszczy

Aktualności Sztuki Wyboru

    Adres redakcji:
 
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Wydział Komunikacji Społecznej, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz
tel. (52) 588 13 90
Napisz do nas
 
W sprawie nadsyłania materiałów redakcyjnych prosimy o kontakt:
asp. sztab. Paulina Malinowska, tel. (52) 588 13 20
paulina.malinowska@bg.policja.gov.pl
 
    Materiały prasowe:

Redakcja nie zwraca materiałów niezamówionych. Redakcja zastrzega sobie prawo skracania, adjustacji, zmiany tytułów i opracowania redakcyjnego przyjętych tekstów do publikacji. Redakcja zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego publikowania listów i nieodpłatnego wykorzystania publikowanych materiałów na stronie internetowej www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl. Za treść zamieszczonych ogłoszeń i listów redakcja nie odpowiada. Kopiowanie materiałów tylko za zgodą redakcji.