Archiwum aktualności za 2011 rok

Policja Kujawsko-Pomorska

Udział Kujawsko - Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA w XIV Zlocie Sekcji IPA Litwy

Data publikacji 18.09.2015

W dniach 17-19 czerwca br. Sekcja Litewska Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji zorganizowała 14 Zlot IPA, który tym razem odbył się w ośrodku wypoczynkowym “Gintaras“ w miejscowości Jurgežeriai (niedaleko Mariampola).

W dniach 17-19 czerwca br. Sekcja Litewska Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji zorganizowała 14 Zlot IPA, który tym razem odbył się w ośrodku wypoczynkowym “Gintaras“ w miejscowości Jurgežeriai (niedaleko Mariampola). Kujawsko – Pomorska Grupa Wojewódzka International Police Association tradycyjnie, jak co roku, uczestniczyła wraz z rodzinami w tej plenerowo – biwakowej imprezie, w której wzięli udział także   przedstawiciele IPA z Radomia, Suwałk i Łomży.

Impreza, oprócz rywalizacji w konkurencjach sportowych o charakterze rodzinnym, była doskonałą okazją do spotkań z policjantami Litwy, Estonii  Łotwy, Niemiec i innych krajów, a także do dyskusji i zabawy przy muzyce - jako że Litwini przygotowali ciekawy program artystyczny z występami miejscowych zespołów muzycznych.

W trakcie pobytu na Litwie zwiedziliśmy także malowniczy zamek w Trokach oraz przepiękne Wilno, gdzie oprócz zwiedzania z przewodnikiem wielu ciekawych zakątków miasta degustowaliśmy także smakołyki miejscowej kuchni…

Impreza  organizowana jest cyklicznie co roku, za każdym razem  w innym miejscu Litwy, namawiamy więc do udziału w kolejnych jej edycjach.


Opracował
Krzysztof Warchał
Redaktor Biuletynu
IPA Kujawsko-Pomorska Grupa Wojewódzka