Świąteczny konwój w asyście policjantów - Aktualności - Policja Kujawsko-Pomorska

Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Świąteczny konwój w asyście policjantów

W ramach akcji "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem" organizowanej przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy zorganizowaliśmy wczoraj (6.12.2017 r.) niecodzienny przejazd Świętego Mikołaja, maskotki kujawsko-pomorskich policjantów „Polfinka” oraz „Serca Caritasu”, ulicami Bydgoszczy.

Wczoraj (6.12.2017 r.) w ramach akcji "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem" organizowanej  po raz dziewiąty przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy oraz partnerów: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Grupa nieformalna Sławek i Przyjaciele, Kapral-Car, Fundacja Wielka Rodzina, Fundacja Serduszko na Dłoni oraz Nadleśnictwo Żołędowo zorganizowany został niecodzienny przejazd pojazdu  ze „Świętym Mikołajem”, maskotką kujawsko-pomorskich policjantów „Polfinkiem” oraz „Sercem Caritasu.

Już po raz drugi w asyście policyjnego radiowozu świąteczny konwój wyjechał  z siedziby Caritasu Diecezji Bydgoskiej do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy. 

Na miejscu Święty Mikołaj i jego przyjaciele  tj. "Polfin" i "Serce Caritasu" zostali serdecznie przywitani przez dyrekcję i personel szpitala, a następnie odwiedzili wszystkie dzieci hospitalizowane, którym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Te niezapowiedziane odwiedziny oraz świąteczne upominki rozdawane przez Świętego Mikołaja i jego przyjaciół wywołały na twarzach małych pacjentów i ich rodziców uśmiechy radości. I o to właśnie chodziło!!!

Ten dzień jest wprowadzeniem do kolejnej odsłony "Bezpieczeństwa ze Świętym Mikołajem”, która  odbędzie się jutro w Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy.

Weźmie w niej udział około 3000 zaproszonych dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego. Akcję poprowadzą policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Całość imprezy uświetnią występy zespołów z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, Studia Tańca Bailamos  i tanecznej grupy „Prototyps”. 

  

Autor: podinsp. Monika Chlebicz
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...