Spotkanie w Caritas z osobami bezdomnymi i samotnymi - Aktualności - Policja Kujawsko-Pomorska

Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

Spotkanie w Caritas z osobami bezdomnymi i samotnymi

Data publikacji 01.02.2018

Już po raz trzeci w kościele parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Bydgoszczy funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wraz z przedstawicielem grupy „SŁAWEK & PRZYJACIELE” spotkali się z osobami bezdomnymi i samotnymi w związku z zagrożeniami jakie niesie okres zimowy. Słuchacze dowiedzieli się jak radzić sobie w tym trudnym dla nich czasie, ale przede wszystkim otrzymali informatory, gdzie mogą znaleźć pomoc.

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wraz z przedstawicielem grupy „SŁAWEK & PRZYJACIELE” już po raz trzeci spotkali się w kościele parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika  z osobami bezdomnymi i samotnymi w związku z zagrożeniami jakie niesie okres zimowy. Spotkanie zainaugurował Zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej ks. Maciej Kulczyński.

W trakcie prelekcji podkom. Adam Kumkowski oraz p. Sławomir Piotrowski przekazali informacje o zagrożeniach wynikających ze spadku temperatur w okresie zimowym oraz o tym, jak ważne jest noszenie odblasków podczas przemieszczania się w porach nocnych. Ponadto, uczestnicy spotkania otrzymali informatory z miejscami, gdzie można przenocować oraz zjeść ciepły posiłek, a także przygotowane przez organizatorów odblaski, które każdy w dowolnym miejscu mógł przykleić sobie na odzież. Spotkanie zakończyło się wspólną kolacją w siedzibie Caritas Diecezji Bydgoskiej podczas, której była okazja do wypróbowania „magicznej” tuby i ciekawych rozmów.

Pamiętajmy o tym, że każdy bezdomny ma swoją własną smutną historię, jednak bez względu na wszystko szczególnie w sezonie zimowym potrzebuje on pomocy.

Nie każdy wyrazi chęć skorzystania z naszej niej, warto jednak spróbować.

Nie przechodźmy obojętnie obok potrzebujących.

Gdy zauważymy bezdomnego należy powiadomić Ośrodek Pomocy Społecznej, Policję lub Straż Miejską. Urzędnicy lub funkcjonariusze przekażą mu informacje o możliwości skorzystania z noclegowni i wskażą miejsca, gdzie będzie mógł zjeść darmowy, ciepły posiłek.

Autor: podkom. Adam Kumkowski
Publikacja: Kamila Ogonowska