Archiwum aktualności za 2013 rok

Policja Kujawsko-Pomorska

Dodatkowe patrole na ulicach Bydgoszczy i Włocławka

Data publikacji 18.09.2015

Dzięki stałej współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy a Szkołą Policji w Pile już po raz kolejny na terenie Bydgoszczy i Włocławka pojawiły się dodatkowe patrole. Od wczoraj na ulicach tych miast można spotkać słuchaczy [...]

Dzięki stałej współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy a Szkołą Policji w Pile już po raz kolejny na terenie Bydgoszczy i Włocławka pojawiły się dodatkowe patrole. Od wczoraj na ulicach tych miast można spotkać słuchaczy kursu podstawowego, którzy w ramach praktyk dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

Stała współpraca KWP w Bydgoszczy ze Szkołą Policji w Pile kolejny już raz zaowocowała skierowaniem na teren naszego województwa grupy słuchaczy kursu podstawowego. Wczoraj (4.04.13) dodatkowe patrole pojawiły się na ulicach Bydgoszczy i Włocławka. Kursanci będą stacjonować u nas do poniedziałku (8.04.13). Do każdego z tych miast skierowanych zostało po 23 słuchaczy. Służby te pełnione są wspólnie z policjantami z tamtejszych komend miejskich.

Realizacja tego przedsięwzięcia sfinansowana jest z budżetu Policji. Jednak w przypadku Włocławka dodatkowe wsparcie wpłynęło z samorządu lokalnego. Tamtejsze władze zapewniają kursantom wyżywienie.

Współpraca pomiędzy policjantami naszego województwa a Szkołą Policji w Pile jest inicjatywą długoterminową, o czym świadczy najbliższy terminarz służb patrolowych, który realizowany będzie od połowy kwietnia do początku maja tego roku.

Zaplanowano, że w tym okresie na teren województwa kujawsko-pomorskiegooddelegowanych zostanie152 słuchaczy.

Opracowano na podstawie informacji:
kom. Grzegorza Kowalika
z Wydziału Prewencji
KWP w Bydgoszczy