Archiwum aktualności za 2013 rok

Policja Kujawsko-Pomorska

Wspieramy bezpieczeństwo na polskich drogach

Data publikacji 18.09.2015

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy otrzymała Certyfikat za zaangażowanie się w kampanię „Wspieramy Bezpieczeństwo na Polskich Drogach” organizowanej przez ruch społeczny „Sławek i przyjaciele”.

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy otrzymała Certyfikat za zaangażowanie się w kampanię „Wspieramy Bezpieczeństwo na Polskich Drogach” organizowanej przez ruch społeczny „Sławek i przyjaciele”.

Celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez wzrost świadomości pieszych i rowerzystów, dotyczącej bycia widocznym na drodze. Ma on zostać osiągnięty poprzez promocję używania elementów odblaskowych głównie wśród dzieci i młodzieży, ale także dorosłych. Autorzy kampanii zamierzają promować odblaski przez prezentację, w przedszkolach i szkołach podstawowych naszego województwa, „urządzenia” przewrotnie nazwanego „magiczną” tubą. Umożliwia ona w prosty, ale jednocześnie bardzo dobitny sposób, ukazać różnicę jak po zmierzchu widoczna jest osoba z odblaskami i bez nich. Ich wielką zaletą jest to, że w każdej chwili i w dowolnym miejscu, bez względu na porę dnia i nocy możemy zaprezentować symulację drogową w ciemności.

Udało się zebrać środki finansowe na wyprodukowanie ponad 200 „magicznych tub”, które za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i innych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem trafią do przedszkoli oraz szkół podstawowych naszego województwa. Fundusze na ten cel autorzy kampanii zebrali w dość zmyślny sposób. Wszyscy chętni, czy to osoby prywatne czy instytucje, chcąc zaistnieć mogli wykupić moduł o wielkości 10 x 10 cm w cenie 50 zł. brutto na wynajętej powierzchni reklamowej autobusu. Pierwszy tego typu pojazd Miejskich Zakładów Komunikacyjnych Spółka z o.o. w Bydgoszczy, który promuje kampanię, wyruszył na ulice miasta 10 stycznia tego roku.

asp. Adam Kumkowski
Wydział Prewencji
KWP w Bydgoszczy