O bezpieczeństwie w czasie EURO 2012 - Archiwum aktualności za 2012 rok - Policja Kujawsko-Pomorska

Archiwum aktualności za 2012 rok

Policja Kujawsko-Pomorska

O bezpieczeństwie w czasie EURO 2012

Data publikacji 18.09.2015

Dziś (16.03.2012r.) Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zorganizował spotkanie poświęcone omówieniu stanu przygotowań na obszarach kolejowych oraz w rejonie Portu Lotniczego w Bydgoszczy podczas Turnieju Finałowego ...

Dziś (16.03.2012r.) Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zorganizował spotkanie poświęcone omówieniu stanu przygotowań na obszarach kolejowych oraz w rejonie Portu Lotniczego w Bydgoszczy podczas Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.

W spotkaniu udział wzięli Zastępca Komendanta Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy mjr Robert Jankowski, Zastępca Szefa Wydziału Prewencji Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy kpt. Piotr Grzybowski, Komendant Regionu Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy Andrzej Drążek i Zastępca Komendanta Regionu Straży Ochrony Kolei Jerzy Grzeca, a także policjanci Wydziału Prewencji Ruchu Drogowego i Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Podczas spotkania omówiono zasady współpracy wszystkich służb w okresie mistrzostw, wymieniono informacje na temat planowanych sił i środków, spodziewanych miejsc pobytu i przejazdów kibiców zagranicznych i polskich, priorytetów działania poszczególnych służb, planowanych pociągów specjalnych zamówionych przez kibiców oraz planów dotyczących stref kibica.

Podczas dyskusji przyjęto wnioski, które będą realizowane podczas działań na obszarach kolejowych, w porcie lotniczym i w innych miejscach.

nadkom. Paweł Majcher
Wydział Prewencji