Archiwum aktualności za 2012 rok

Policja Kujawsko-Pomorska

Na rzecz bezpieczeństwa w kujawsko-pomorskich szkołach

Data publikacji 18.09.2015

Dziś (09.03.2012r.) policjanci Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy brali udział w spotkaniu poświęconym współpracy przedstawicieli placówek oświatowych i Policji w zakresie występujących w szkołach sytuacji kryzysowych. Policjanci: ...

Dziś (09.03.2012r.) policjanci Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy brali udział w spotkaniu poświęconym współpracy przedstawicieli placówek oświatowych i Policji w zakresie występujących w szkołach sytuacji kryzysowych.

Policjanci: asp. szt. Marek Kolinski i asp. szt. Tomasz Trybuszewski spotkali się w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy z przedstawicielkami Pracowni Psychologicznej Pomocy Szkole. W spotkaniu tym uczestniczyły: Elżbieta Brzozowska, Izabela Nowakowska oraz Wiesława Tomasiak-Wyszyńska.W czasie spotkania omówione zostały szczegóły współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Nauczycieli w Bydgoszczy w ramach drugiej edycji programu prewencyjno-profilaktycznego „Sztuka Wyboru” (http://sztukawyboru.pl/). Program ten jest realizowany w partnerskiej współpracy tych dwóch podmiotów oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który finansuje to przedsięwzięcie, a także z toruńską Fundacją „TUMULT” - organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „Plus Camerimage”.

W tym roku w ramach współpracy KWP w Bydgoszczy z KPCEN planowane jest zorganizowanie szkolenia dla nauczycieli/pedagogów szkolnych i policjantów na temat: „Współpraca przedstawicieli placówek oświatowych i Policji podczas występujących w szkołach sytuacji kryzysowych, związanych z zachowaniami agresywno-przemocowymi oraz używaniem alkoholu i innych środków odurzających”.

asp. szt. Marek Kolinski
Wydział Prewencji