Archiwum aktualności za 2014 rok

Policja Kujawsko-Pomorska

Już wkrótce rusza XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Data publikacji 18.09.2015

Już w najbliższą niedzielę (12.01.14) rusza XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poniżej kilka porad dla darczyńców WOŚP, a także dla wolontariuszy kwestujących na rzecz szlachetnej akcji.

Już w najbliższą niedzielę (12.01.14) rusza XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poniżej kilka porad dla darczyńców WOŚP, a także dla wolontariuszy kwestujących na rzecz szlachetnej akcji.

Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Wklejone zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza.
Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkową” pieczątkę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w kolorze czerwonym, nałożoną w dolnym prawym rogu zdjęcia wolontariusza, a obok musi być umieszczony hologram w kształcie serca. Każdy identyfikator musi być zalaminowany.
Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu.

Dla zobrazowania jak powinien wyglądać identyfikator wolontariusza WOŚP zamieszczamy zdjęcia takiego identyfikatora, należącego do jednego z naszych kolegów.
Puszka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.


Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki.

Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką prosimy o kontakt z Policją, numer telefonu alarmowego 997 lub 112, lub strażą miejską/gminną, numer telefonu alarmowego 986.

Prosimy również o to, aby informowali Państwo policjantów lub strażników miejskich o wszelkich podejrzanych zachowaniach osób, które Waszym zdaniem zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy Orkiestry i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w dniu XXII Finału WOŚP.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:
- centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony,
- głównych ciągach komunikacyjnych,
- miejscach dobrze oświetlonych,
- miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych,
- miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

- nie prowadźcie zbiórek w miejscach słabo uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne!
- unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej! Starajcie zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych!
- unikajcie prowadzenia zbiórki pieniędzy w środkach komunikacji publicznej!

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli zaistnieje potrzeba zwracajcie się o pomoc do Policji, numer telefonu alarmowego 997 lub 112, lub straży miejskich/gminnych, numer telefonu alarmowego 986.

W czasie przebiegu XXII Finału WOŚP na ulicach będzie więcej policjantów i strażników miejskich niż zazwyczaj. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Możecie zostać zapytani przez policjantów/strażników o to jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się ich, oni są Waszymi sprzymierzeńcami. Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP i wielkiej satysfakcji z udziału w tym pięknym dziele pomocy dzieciom i osobom w starszym wieku!!!

Zapraszamy do odwiedzania naszych licytacji na Allegro przygotowanych na XXII Finał WOŚP!!! Przygotowane specjalnie dla Państwa niespodzianki, dzięki zakupowi których można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, można obejrzeć odwiedzając stronę Sztabu WOŚP w Bydgoszczy: http://www.wosp.bydgoszcz.com/aukcje.html

st. asp. Adam Kumkowski
Wydział Prewencji KWP w BydgoszczySpotkanie policjantów z wolontariuszami WOŚP w powiecie grudziądzkim


Spotkanie z wolontariuszami WOŚP w powiecie aleksandrowskim