Policja Kujawsko-Pomorska

„Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas powiatowych eliminacji Turnieju BRD w Świeciu

Data publikacji 24.04.2017

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeciu policjanci świeckiej "drogówki" przeprowadzili w minioną sobotę eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najlepszymi okazały się drużyny Szkoły Podstawowej w Świekatowie oraz Gimnazjum w Warlubiu. Zawody te były też doskonałą okazją, by zainaugurować akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo".

W sobotę (22.04.17),  w godzinach przedpołudniowych, na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Świeciu tamtejsi policjanci przeprowadzili powiatowy finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Egzamin składał się z części teoretycznej (test wiedzy o ruchu drogowym) i części praktycznej (jazda rowerem po miasteczku rowerowym oraz torze sprawnościowym).
W konkurencjach rywalizowało ze sobą po sześć drużyn szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zwycięzcami, a zarazem reprezentantami powiatu w finale okręgowym będą uczniowie z Gimnazjum w Warlubiu oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Świekatowie.
Zwycięskie gimnazjum wystąpiło w składzie: Kamil Megger, Paweł Kośmiński i Jakub Malinowski, natomiast Szkołę Podstawową ze Świekatowa reprezentowali: Bartosz Kociakowski, Paweł Szatkowski, Zuzanna Tarkowska oraz Marta Kulewicz.

Policjanci świeckiej "drogówki" postanowili wyróżnić, a tym samym nagrodzić najlepszych, którymi byli Miłosz Wąsikowski z Osia, Zuzanna Tarkowska ze Świekatowa, Wojciech Wunsch z Serocka oraz Marta Suchodolska, Dominik Chmielewski i Jakub Malinowski z Warlubia.

Klasyfikacja drużynowa wśród szkół gimnazjalnych:
1. Gimnazjum w Warlubiu
2. Gimnazjum w Serocku
3. Gimnazjum w Korytowie
4. Gimnazjum w Jeżewie
5. Gimnazjum w Osiu
6. Gimnazjum Nr 1 w Świeciu

Klasyfikacja drużynowa wśród szkół podstawowych:
1. Szkoła Podstawowa w Świekatowie
2. Szkoła Podstawowa w Warlubiu
3. Szkoła Podstawowa w Łowinku
4. Szkoła Podstawowa w Laskowicach
5. Szkoła Podstawowa w Nr 1 w Świeciu
6. Szkoła Podstawowa w Drzycimiu

Podczas rozgrywania turnieju odbyła się inauguracja akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo”, która w swojej odsłonie promowała bezpieczeństwo rowerzystów.

GRATULUJEMY ZWYCIĘSKIM DRUŻYNOM I ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYCH ETAPACH.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Polecane filmy