Policja Kujawsko-Pomorska

W Świątkowie „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 10.05.2017

Policjanci z janowieckiego komisariatu, pow. żniński, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Świątkowie. Mundurowi omawiali aspekty bezpiecznego poruszania się po drodze i nie tylko. Były przepisy, film edukacyjny, pokaz radiowozu i policyjny Polfinek.

Wczoraj (8.05.17) policjanci z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim, pow. żniński, spotkali się z dziećmi klas I-VI w Szkole Podstawowej w Świątkowie. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mundurowi omówili przepisy dotyczące rowerzystów i pieszych. Przypomnieli, że będąc pasażerem samochodu należy korzystać z pasów bezpieczeństwa i fotelików. Policjanci przekonywali, że warto korzystać z odblasków, bo dzięki nim uczestnicy ruchu drogowego są bardziej widoczni. Aby podsumować przekazane informacje, policjanci wyświetlili film edukacyjny „Bezpieczna droga z radami Spongeboba”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Następnie mundurowi zaprezentowali uczniom wyposażenie wykorzystywane w codziennej służbie oraz radiowóz. W spotkaniu również uczestniczył policyjny Polfinek – maskotka kujawsko–pomorskich policjantów. Wizyta janowieckich funkcjonariuszy zaowocowała planami na kolejne prelekcje.

Autor: sierż. szt. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Polecane filmy