Policja Kujawsko-Pomorska

Służby, które „kręci bezpieczeństwo” we wspólnych akcjach

Data publikacji 17.05.2017

Rozpoczął się cykl spotkań przedwakacyjnych w szkołach. O tym, jak zachować się podczas ewakuacji, pożaru, czy nad wodą, jakie środki ostrożności zachować, aby nie paść ofiarą przestępstwa, czy nie ulec wypadkowi na drodze, opowiadali wspólnie przedstawiciele lipnowskiej Policji, Straży Pożarnej i WOPR-u pod wspólnym hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Wczoraj (16.05.17), na terenie gminy Tłuchowo, pow. lipnowski, odbyły się trzy spotkania pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Służby, których statutowym zadaniem jest właśnie dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców połączyły siły w akcjach profilaktycznych. Trzy z nich odbyły się Tłuchowie: w Zespole Szkół, w Gminnym Ośrodku Kultury i Przedszkolu „Bajkowa Kraina” oraz w Szkole Podstawowej w Mysłakówku.

Najpierw  strażacy przeprowadzili ewakuację placówek, aby utrwalać dobre nawyki wśród społeczności, a potem opowiadali o zagrożeniach pożarowych oraz niebezpieczeństwach związanych z przebywaniem poza domem w czasie burz.

Policjanci natomiast przestrzegali przed wakacyjnymi przygodami z substancjami narkotycznymi czy spotkaniami z nieznanymi osobami poznanymi przygodnie w czasie letniego wypoczynku. Zwrócili też uwagę na to, że przepisy drogowe nie zmieniają się w czasie wolnym i od ich przestrzegania nie ma wakacji. Mówili, jak zabezpieczyć się przed kradzieżami w czasie letnich wycieczek i jak zabezpieczyć mieszkanie na czas wyjazdów.

Ratownicy z Lipnowskiego WOPR-u zaś pokazywali, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację i ułożyć nieprzytomnego w bezpiecznej pozycji. Przypominali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i podstawowe zasady udzielania pomocy osobie tonącej.

W akcję włączyła się firma „Drwal”, która zawsze aktywnie uczestniczy w przedsięwzięciach związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy oraz ochroną przeciwpożarową. Tym razem, oprócz pomocy organizacyjnej przy przeprowadzanych ewakuacjach obiektów, dostarczyła także sprzęt, na którym uczniowie mogli ćwiczyć prowadzenie akcji ratunkowych.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Polecane filmy