Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci i WOPRowcy z Lipna w dużych i małych szkołach na spotkaniach z cyklu "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Data publikacji 08.06.2017

Funkcjonariusze z lipnowskiej komendy w szkołach na terenie całego powiatu prowadzą przedwakacyjne spotkania z cyklu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Towarzyszą im ratownicy z lipnowskiego WOPR. Ostatnie spotkania odbyły się w Szkołach Podstawowych w Zajeziorzu i Dobrzyniu nad Wisłą, a także tamtejszym gimnazjum.

Rozmiar placówki ani liczba uczestników spotkania nie ma znaczenia, bo jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo to każda jednostka jest ważna. Dlatego policjanci, wspólnie z WOPR-owcami, edukują dzieci i młodzież w dużych oraz małych grupach. Ostatnie przedwakacyjne spotkania w szkołach z cyklu „Kręci mnie bezpieczeństwo” odbyły się w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą oraz "podstawówce" w Zajeziorzu.

Policjanci przypominali o zasadach obowiązujących na drogach, a z najmłodszymi ćwiczyli różne warianty przejścia przez jezdnię. Omawiali bezpieczeństwo w podróży i podczas prac polowych, a także przestrzegali przed zgubnym wpływem dopalaczy. Opowiadali także, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować podczas spotkań z nowopoznanymi osobami i w kontaktach w cyberprzestrzeni.

Ratownicy z Lipnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dokładnie omawiali zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z letniego wypoczynku nad wodą. Omawiali też zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i prowadzili pozorowaną akcję resuscytacyjną na specjalnych fantomach.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Polecane filmy