Policja Kujawsko-Pomorska

"Kręci nas bezpieczeństwo" - na dwóch kółkach

Data publikacji 10.06.2017

Wczoraj (09.10.2017), policjanci dbali o bezpieczeństwo cyklistów podczas 15 km rajdu rowerowego organizowanego przez Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Lipnie. To kolejna już odsłona tego wydarzenia, która zdążyła się wpisać w coroczny cykl imprez plenerowych w mieście.

Wczoraj, policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo cyklistów, którzy pokonali na rowerach 15 km trasę. Rajd rozpoczął się na parkingu przy rzece Mień i biegł bulwarami do ul. Ekologicznej, następnie ul. Sierakowskiego i Nieszawską aż do Maliszewa, tam przez lasy do ul. Wyszyńskiego aż do ul. Leśnej i zakończył się na stadionie miejskim. Tam na uczestników rajdu czekały napoje i ognisko, na którym można był upiec kiełbaskę.

Policjanci dbali o bezpieczeństwo na trasie rajdu eskortując peleton oraz blokując wrażliwe miejsca na szosach, tak by cykliści mieli wolny przejazd. Impreza ta wpisując się w ramy akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” ma na celu nie tylko wyrobienie prawidłowych nawyków u rowerzystów, ale także zwrócenie uwagi kierowców, że cykliści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i ich prawa należy respektować na równi z kierowcami pojazdów silnikowych. Cieszy fakt, że coraz więcej rowerzystów dba o własne bezpieczeństwo używając kasków i ochraniaczy a także jeździ w kamizelkach odblaskowych.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska/ KPP w Lipnie
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska

Polecane filmy