Policja Kujawsko-Pomorska

„Kręci nas bezpieczeństwo… w lesie, nad wodą, na rowerze"

Jak zachować się podczas spaceru po lesie? Gdzie schować wartościowe przedmioty, kiedy jesteśmy nad wodą? M.in. na te pytania, zadane przez dzieci z Zespołu Szkół w Jeżewie, odpowiadali prowadzący pogadankę, zorganizowaną prze Komendę Powiatową Policji w Świeciu oraz Nadleśnictwo Dąbrowa w ramach ogólnopolskiej akcji MSWiA „Kręci nas bezpieczeństwo”.

Wczoraj (19.06.17), w „Dąbrówce”, policjanci świeckiej komendy wraz z Nadleśnictwem Dąbrowa w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci nas bezpieczeństwo” zorganizowali spotkanie profilaktyczne dla uczniów Zespołu Szkół w Jeżewie. Kampania promuje bezpieczeństwo w różnych dziedzinach życia codziennego. Dlatego policjanci wydziału prewencji rozmawiali z dziećmi nie tylko o zasadach ruchu drogowego ale również o tym jak zachować się podczas pobytu nad wodą. Czego nie należy robić oraz jak postępować aby uchronić się od sytuacji niebezpiecznych. Z kolei Strażnik Leśny dał słuchaczom receptę na bezpieczny spacer po lesie. Dzieci miały okazję obejrzeć film edukacyjny, dzięki któremu wiedzą już jak postąpić, kiedy zgubią drogę do domu. 

W „Dąbrówce” na dzieci czekały również inne atrakcje. Dzielnicowy zaprezentował policyjny radiowóz przystosowany do obsługi wypadków drogowych, a policjantki Zespołu ds. Nieletnich pozwoliły dzieciom wcielić się w rolę policjantów zakładając im wyposażenie służbowe, wykorzystywane podczas zabezpieczeń imprez masowych. Akcja "Kręci nas bezpieczeństwo" patronatem objął Pan Mariusz Błaszczak - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Polecane filmy