Policja Kujawsko-Pomorska

„Kręci mnie bezpieczeństwo” na skępskiej plaży

Na plaży w Skępem odbyły się pogadanki edukacyjno-prewencyjne i pokazy ratownictwa wodnego dla uczniów skępskich szkół. Policjanci opowiadali o zagrożeniach wynikających m.in. z zażywania dopalaczy czy przygodnych spotkań z nieznajomymi. Profesjonalny pokaz ratownictwa wodnego spotkał się z dużym aplauzem.

Na skępskiej plaży odbyły się spotkania z uczniami tamtejszych szkół w ramach przedwakacyjnej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zgromadzone na pomoście dzieci i młodzież wysłuchały najpierw edukacyjno-profilaktycznej pogadanki na temat bezpiecznych zachowań na drodze podczas jazdy np. rowerem. Policjanci omówili także zagrożenia związane z zażywaniem dopalaczy. Zwracali uwagę na to, że w czasie letnich spotkań jest wiele okazji do zabawy, ale jedna przygoda z dopalaczem, czy narkotykiem może mieć tragiczny skutek. Mundurowi przestrzegali także przez nieprzemyślanymi spotkaniami z nieznanymi osobami. Na koniec przypomnieli zgromadzonym o ważnej roli, jaką nad wodą spełnia ratownik WOPR i o tym, że na kąpieliskach bezwzględnie należy słuchać wydawanych przez niego poleceń.

WOPR-owcy omówili dokładnie bezpieczeństwo kąpieli i przebywania nad wodą przygotowali profesjonalny pokaz ratownictwa wodnego. Dzieciom najbardziej podobały się akcje i skoki wykonywane z łodzi motorowej oraz różne sposoby holowania potrzebujących pomocy.

Akcja "Kręci  mnie bezpieczeństwo" została w tym roku zainicjowana przez Ministwrstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akcja organizowana jest pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Polecane filmy