Policja Kujawsko-Pomorska

„Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” - ćwiczenia na Jeziorze Niskie Brodno

Brodniccy policjanci wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy i ratownikami brodnickiego WOPR-u doskonalili swoje umiejętności, w zakresie ratownictwa wodnego podczas ćwiczeń na jeziorze Niskie Brodno. Policjanci swoje działania wpisali w kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” organizowaną pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Brodniccy policjanci, przy współpracy ze strażakami  z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy i ratownikami brodnickiego WOPR-u  zorganizowali wczoraj (22.06.)  ćwiczenia na wodach jeziora Niskie Brodno, w zakresie ratownictwa wodnego, przygotowujące służby do sezony letniego.  Policjanci swój udział w ćwiczeniach,  wpisują w prowadzoną akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” organizowaną pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji- Pana Mariusza Błaszczaka.

Policjanci w ramach służby na wodzie i wspólnych ćwiczeń, rozmawiali z osobami przebywającymi nad jeziorem i obsługa kąpielisk, na tematy związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą.  Funkcjonariusze rozdawali ulotki promujące kampanię, w których umieszczane są rady dla wypoczywających oraz informację dotyczące odpowiedzialności za niewłaściwe zachowanie. Mundurowi informowali o zasadach bezpiecznej kąpieli, wybieraniu miejsc do tego wyznaczonych, odpowiednim zachowaniu nad wodą i podczas korzystania ze sprzętu pływackiego. Dzieci przebywające nad jeziorem, otrzymały od policjantów drobne upominki i życzenia bezpiecznych wakacji.

Uczestnictwo policjantów w ćwiczeniach  służb pozwoliło na sprawdzenie umiejętności współdziałania służb ratowniczych na wypadek zagrożenia. Brodniccy policjanci przypominają i apelują  do rodziców bądź opiekunów, by pamiętali, jak ważne jest, aby spędzanie wolnego czasu przez dzieci i młodzież, szczególnie w okresie letnich wakacji, odbywało się pod uwagą dorosłych.


 

Autor: st.asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Polecane filmy