Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą - Kręci mnie bezpieczeństwo - Policja Kujawsko-Pomorska

       

 
Policja Kujawsko-Pomorska

Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą

Rypińscy policjanci uczestniczyli w pikniku zorganizowanym nad jeziorem Długie, który odbywał się z okazji powitania lata. Wspólnie ze strażakami z Rypina oraz ratownikami lipnowskiego WOPR-u edukowali uczestników na temat bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Są to działania, które policjanci realizują w ramach kampanii: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W sobotę (24.06) rypińscy policjanci uczestniczyli w pikniku, który zorganizowały Sołectwa Gulbiny i Marianowo oraz Gmina Brzuze z okazji powitania lata. Impreza zgromadziła dorosłych i dzieci nad jeziorem Długie.

To właśnie tam przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie oraz ratownicy z lipnowskiego WOPR-u.

Przedstawiciele służb przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa nad wodą. Informowali zarówno dzieci, jak i dorosłych z jakimi zagrożeniami mogą się zetknąć podczas wodnych kąpieli i radzili jak ich unikać.

Przy tej okazji policjanci rozdali uczestnikom ulotki, na których  umieszczane są rady dla wypoczywających oraz informacje dotyczące odpowiedzialności za niewłaściwe zachowanie. Podczas spotkania funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt,  który wykorzystują podczas swojej służby na wodzie.

Akcja "Kręci  mnie bezpieczeństwo" została w tym roku zainicjowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akcja organizowana jest pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Polecane filmy