Policja Kujawsko-Pomorska

Dzielnicowy z Mroczy „kręcił bezpieczeństwo” na stanicy wodnej

Data publikacji 05.07.2017

Bezpieczeństwo w trakcie wakacji było tematem przewodnimi spotkania mroteckiego dzielnicowego z uczestnikami obozu wodniackiego nad jeziorem w Rościminie, pow. nakielski. Prowadzący zajęcia szczególnie zwracał uwagę na rozwagę podczas kąpieli, ale nie zapomniał też o pracach polowych i przestrzeganiu przepisów drogowych. Zajęcia zorganizowano w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Dzieci z gmin Mrocza i Nakło odpoczywają na letnim obozie wodniackim w Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie. Wczoraj (4.07.17) obozowiczów odwiedził sierż. szt. Paweł Kujawa, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy.

W ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, prowadzonej pod patronatem Ministra Mariusza Błaszczaka, dzielnicowy przeprowadził dla dzieci spotkanie profilaktyczne na temat bezpieczeństwa, szczególnie bezpieczeństwa nad wodą. Mundurowy rozmawiał o tym, jak bezpiecznie zachowywać się na kąpieliskach strzeżonych i niestrzeżonych, przypominał kiedy można korzystać z kąpielisk, a w jakich sytuacjach jest to zabronione. Zwracał uwagę na zabawy w wodzie i prosił dzieci o zachowanie podczas nich rozwagi. Przypomniał także, że dzieci powinny wybierać się nad wodę jedynie pod opieką dorosłego opiekuna.

Kolejnym tematem poruszonym na spotkaniu było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzielnicowy przypominał, jak powinien być wyposażony jednoślad, jakie przepisy obowiązują rowerzystów, a także, jak powinni się oni zachowywać korzystając z dróg publicznych. Poruszona została także tematyka związana z ruchem pieszych i w tym miejscu dzielnicowy przypomniał, że pieszy, poruszający się po drodze, musi być szczególnie uważny i dla własnego bezpieczeństwa ściśle przestrzegać przepisy drogowe. Policjant omówił też rolę, jaką spełniają odblaski i zachęcał dzieci do noszenia na odzieży tych świecących elementów.

Na zakończenie spotkania sierż. szt. Paweł Kujawa prosił dzieci, które pomagają rodzicom w pracach w gospodarstwach, o zachowanie szczególnej ostrożności, zwlaszcza podczas zbliżających się żniw.  

W spotkaniu nad rościmińskim jeziorem udział wzięło 50 dzieci. Na jego zakończenie dzielnicowy rozdał obozowiczom ulotki profilaktyczne promujące kampanie MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz odblaski.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Polecane filmy