Policja Kujawsko-Pomorska

Strona znajduje się w archiwum.

Włocławek „kręci bezpieczeństwo“ rowerowe

W ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo“ policjanci i pracownicy włocławskiej komendy znakowali rowery i udzielali porad właścicielom jednośladów odnośnie sposobów zabezpieczenia ich przed kradzieżą. W trakcie siedmiu dni oznakowali aż 108 rowerów.

W ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo“ włocławscy policjanci prowadzą szereg działań profilaktycznych mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu. Jedną z takich inicjatyw jest informowanie właścicieli jednośladów o sposobach ich zabezpieczenia przed kradzieżą.

Odstraszająco na potencjalnego złodzieja może działać, na przykład, oznakowanie roweru przez policję. Dzięki takim działaniom, jednoślad staje się dla przestępcy mniej atrakcyjnym celem. Ponadto, w przypadku odnalezienia przez policję skradzionego roweru możliwa jest szybsza identyfikacja jego właściciela.
Od kilku lat włocławscy policjanci, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i ich mienia, znakują rowery. Działania te cieszą się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej.

W ostatnim czasie, podczas licznych festynów organizowanych przez włocławską komendę, mieszkańcy mieli możliwość oznakowania swojego jednośladu i uzyskania wielu cennych porad na temat sposobów zabezpieczenia go przed kradzieżą. Festyny te (26.06 - 01.07.17) cieszyły się dużym zainteresowaniem rowerzystów. Równie licznie miłośnicy jednośladów przybyli we wtorek (4.07.17) do komendy.

W ciągu 7 dni policjanci i pracownicy włocławskiej jednostki oznakowali aż 108 jednośladów. Cieszy nas tak duże zainteresowanie tego typu działaniami profilaktycznymi.
Jednocześnie informujemy, że znakowanie rowerów we włocławskiej komendzie odbywa się w pierwszy wtorek miesiąca w godz. 12.00-16.00. Najbliższe -  1.08.2017 r.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Polecane filmy