"Trzeźwy kierujący" na kujawsko-pomorskich drogach - Aktualności - Policja Kujawsko-Pomorska

Aktualności

Policja Kujawsko-Pomorska

"Trzeźwy kierujący" na kujawsko-pomorskich drogach

Data publikacji 13.03.2018

Wczoraj na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego policjanci dwukrotnie w ciągu jednego dnia przeprowadzili wzmożone działania na drogach pn. „Trzeźwy kierujący”. Podczas akcji, pod kątem stanu trzeźwości, skontrolowanych zostało ponad 14 tys. kierujących. Celem działań kontrolno-profilaktycznych jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, gdyż stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wczorajsze (12.03.18) działania na drogach „Trzeźwy kierujący” policjanci przeprowadzili dwukrotnie w ciągu jednego dnia. "Pierwsza część" rozpoczęła się o 5.00 rano i trwała do 8:00, druga natomiast o 18:00, a zakończyła o 21:00.

W działaniach wzięło udział łącznie 177 policjantów, którzy sprawdzili trzeźwość 14 377 kierowców. Zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych i 29 praw jazdy. W czasie kontroli funkcjonariusze zatrzymali aż 32 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki mogą okazać się nieodwracalne i towarzyszyć sprawcy przez resztę życia. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, powoduje rozproszenie uwagi oraz senność. Kierowcy, którzy prowadzą pojazd po alkoholu błędnie oceniają odległość i szybkość jazdy, mają ograniczone pole widzenia.

Nieustannie apelujemy o rozsądek oraz przestrzeganie zasady, że pod wpływem alkoholu nie wsiadamy za kierownicę, aby nie narażać siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo!!!

 

"Trzeźwy kierujący" w powiecie brodnickim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie nakielskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie aleksandrowskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie grudziądzkim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie wąbrzeskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie rypińskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie lipnowskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie

Autor: kom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska