Działalność profilaktyczna - Działania w 2009 r. - Policja Kujawsko-Pomorska

Działania w 2009 r.

Policja Kujawsko-Pomorska

Działalność profilaktyczna

Data publikacji 18.09.2015

Spotkanie w Zespole Szkół nr 20, w Bydgoszczy.

Policja KWP BydgoszczWydział Ruchu Drogowego oraz Wydział Prewencji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy od maja 2009 roku realizują cykliczne spotkania profilaktyczne w Zespole Szkół nr 20, mieszczącym się na ulicy Sielskiej 34 w Bydgoszczy, dzielnica Fordon.

Policja KWP BydgoszczPolicjanci z KWP rok wcześniej uczestniczyli w otwarciu przyszkolnego miasteczka ruchu drogowego i aby je w pełni wykorzystać, zdecydowali się wspomóc szkołę w edukacji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto przedstawiciel Wydziału Prewencji KWP będzie realizował działania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa dzieci w innym zakresie; m.in. w nauce zachowań asertywnych, reagowaniu na zachowania agresywne czy wymuszenia.

Policja KWP BydgoszczW dniu 28 września br. podkom. Krzysztof Złotnicki i asp. sztab. Tomasz Trybuszewski przeprowadzili spotkania z dziećmi klas I-szych ZS nr 20, który przekazali najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie w okresie jesienno - zimowym. Podkreślali znaczenie stosowania elementów odblaskowych oraz wskazywali jak przewidywać zagrożenia na drodze do szkoły i w czasie powrotu do domu. Wszystkie dzieci otrzymały od policjantów odblaskowe misie przekazane w ramach prowadzonej akcji z CARITAS pn. „Bezpieczne dziecko = spokojni rodzice”. Na koniec policjanci ogłosili konkurs plastyczny dotyczący bezpieczeństwa na drodze. Poniżej można zobaczyć materiał fotograficzny przedstawiający prace wykonane przez dzieci, które policjanci mogli obejrzeć w dniu 21 października br.

Policja KWP BydgoszczW dniu 21 października br. w/w policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, rozpoczęli spotkania z dziećmi klas IV-tych, podczas których, wspólnie z nauczycielem realizującym program z zakresu wychowania komunikacyjnego będą przez najbliższe tygodnie, przygotowywali dzieci do egzaminu na kartę rowerową.

Policjanci w tym dniu prezentowali pokaz multimedialny opracowany przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, pt. „Bądź ekspertem jazdy na rowerze”. Wszystkie dzieci otrzymały podręcznik rowerzysty pn.”Rowerem bezpiecznie”.

Opracowali:
podkom. Krzysztof Złotnicki
asp.sztab. Tomasz Trybuszewski
WRD KWP w Bydgoszczy