Upływa termin zgłoszeń do konkursu - Działania w 2011 r. - Policja Kujawsko-Pomorska

Działania w 2011 r.

Policja Kujawsko-Pomorska

Upływa termin zgłoszeń do konkursu

Data publikacji 18.09.2015

W pierwszym półroczu 2011 roku, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy realizuje dwa ogólnowojewódzkie konkursy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ukierunkowane na dzieci wczesnoszkolne i przedszkolne. ...

Kujawsko-pomorscy policjanci, podobnie jak w całej Polsce, przez Święta prowadzili wzmożone działania na drogach. Jak zawsze w taki czas Polacy podróżują by spotkać się z bliskimi. Dlatego na drogach było więcej samochodów, a tym samym policyjnych patroli.

„Bezpieczny weekend” rozpoczął się w piątek i trwał do wczoraj (22-25.04). Przez wszystkie dni mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg. Dbali o to, abyśmy bez szwanku dotarli do celu podróży i wrócili do domów.

Od piątku do poniedziałku (22-25.04) na drogach naszego regionu doszło do 12 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 21 zostało rannych. Policjanci odnotowali także 224 kolizje.
Tegoroczny świąteczny weekend na drogach naszego województwa był bezpieczniejszy niż ubiegłoroczny. Wówczas policjanci odnotowali 15 wypadków i 3 ofiary śmiertelne.


Niestety, również i na drogach naszego regionu, podobnie jak w cały kraju, nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących! Policjanci zatrzymali ich w sumie 96. Pocieszający jest fakt, że liczba ta w stosunku do roku ubiegłego zmniejszyła się o 30 przypadków.

W działaniach udział wzięło blisko 1960 policjantów. Funkcjonariuszy wspierali: żandarmeria wojskowa, inspekcja transportu drogowego, służba graniczna oraz strażnicy miejscy.