Policyjna grupa „SPEED” na DK-91 - SPEED - Policja Kujawsko-Pomorska

Policja Kujawsko-Pomorska

Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonują Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" funkcjonuje od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzi:

  • trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,
  • po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
  • dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

 

Policyjna grupa „SPEED” na DK-91

Data publikacji 20.05.2020

Mundurowi z policyjnej grupy „SPEED” prowadzili działania na drodze krajowej nr 91. Wspólne działania funkcjonariuszy z województwa kujawsko-pomorskiego odniosły oczekiwany skutek. Podczas działań nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego na kontrolowanej drodze.

Podczas wczorajszych działań mundurowi działający w ramach grupy SPEED skontrolowali 167 kierowców. 146 z nich przekroczyła dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze 4 kierowcom zatrzymali prawa jazdy ze względu na przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 kilometrów w obszarze zabudowanym oraz 7 dowodów rejestracyjnych w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów
Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane. Funkcjonariusze z grupy SPEED mają „na oku” w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.
 
Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni, mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.
 
Przypomnijmy, że zespoły "SPEED" działają w całym kraju od  lipca 2019 roku. W województwie kujawsko-pomorskim w jej skład wchodzą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy, Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy, policjanci ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina. 
 
Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak