Poniesie odpowiedzialność za przestępczy proceder - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Poniesie odpowiedzialność za przestępczy proceder

Data publikacji 19.09.2019

Chełmińscy kryminalni zatrzymali 48-latka, który w miejscu zamieszkania uprawiał konopie, przechowywał narkotyki i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Praca chełmińskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania mieszkańca Chełmna, który w miejscu zamieszkania przechowywał zakazane środki. Podczas przeszukania policjanci znaleźli 45 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz niewielką ilość substancji psychotropowych:amfetaminę i metaamfetaminę. Ponadto, mundurowi ujawnili i zabezpieczyli 9 krzewów konopi, które mężczyzna uprawiał na pobliskiej działce. 

Zatrzymany 48-latek, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut uprawiania konopi oraz posiadania substancji psychotropowych. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za każde z wymienionych przestępstw grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe. Jak wynika ze wstępnych ustaleń uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło z tego tytułu ponad 35.000 zł. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za tego typu czyn grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Nielegalny tytoń w workach
  • Policjant przekłada zabezpieczony tytoń w worku
  • Zabezpieczone woreczki z amfetaminą