WIADOMOŚCI

Wspólny patrol Policji i Straży Rybackiej w gminie Jeziora Wielkie

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Jeziorach Wielkich (pow. mogileński) i funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej skontrolowali akwen zlokalizowany na terenie tamtejszej gminy. Głównym celem wspólnych patroli jest przede wszystkim ograniczenie nielegalnego połowu ryb.

 
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Jeziorach Wielkich mł. asp. Adrian Skonieczny i strażnicy Państwowej Straży Rybackiej wybrali się dzisiaj (19.09.19) rano na wspólny patrol. Mundurowi kontrolowali linię brzegową Jeziora Gopło. Głównym celem obserwacji było ograniczenie i zwalczanie kłusownictwa oraz zapobieganie degradacji terenów wodnych. Wybór miejsca był nieprzypadkowy. Funkcjonariusze otrzymywali ostatnio dużo sygnałów o zwiększonej aktywności kłusowników w tym właśnie rejonie.
 
Podczas działań mundurowi sprawdzali wymagane dokumenty związane z połowem ryb oraz czy wędkarze używali do połowu odpowiednich i dopuszczalnych narzędzi oraz przyrządów. 
 
Współpraca policjantów z Państwową Strażą Rybacką to nie tylko działania represyjne, ale również prewencyjne, gdyż wspólne patrole niejednokrotnie odstraszają potencjalnych kłusowników.
Autor: asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska