Nakielscy policjanci otrzymali defibrylator - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Nakielscy policjanci otrzymali defibrylator

Data publikacji 19.09.2019

Policjanci z komendy powiatowej w Nakle wzbogacili się o nowy sprzęt. Wczoraj na ręce szefa nakielskiej jednostki został przekazany defibrylator. Ten specjalistyczny sprzęt będzie wykorzystywany przez mundurowych w sytuacjach zagrożenia życia.

W nakielskiej komendzie odbyło się uroczyste przekazanie defibrylatora. Urządzenie zostało darowane nakielskim policjantom przez komendanta Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku P.Krzysztofa Napieralskiego, a zakup sfinansowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu.

O tym, jak ważnym jest, aby zastosować defibrylator w pierwszych minutach po zatrzymaniu krążenia mówił podczas jego przekazania podinsp. Tomasz Krajewski z KWP w Bydgoszczy zajmujący się między innymi szkoleniem z udzielania pierwszej pomocy policjantów garnizonu kujawsko – pomorskiego.

Spotkanie w siedzibie nakielskiej komendy było też doskonałą okazją do promowania aplikacji ratującej życie pn.: „Pierwsza pomoc w sytuacji zagrożenia”, której współtwórcami są policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. O to, aby urządzenie znalazło się na wyposażeniu nakielskiej komendy zabiegała Pani Poseł Ewa Kozanecka, która  również uczestniczyła w przekazaniu urządzenia.

 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz
  • Uroczystość przekazania defibrylatora.
  • Przekazanie defibrylatora.
  • Uroczyste przekazanie defibrylatora.