WIADOMOŚCI

Nerwowy pasażer auta, przy którym policjanci znaleźli 0,5 kilograma amfetaminy usłyszał zarzut

Policjanci z Włocławka podczas kontroli drogowej znaleźli przy jednym z pasażerów torebkę foliową z białą substancją. Do sprawy zatrzymany został 33-latek z powiatu lipnowskiego. Badanie substancji wykazało, że jest to prawie 0,5 kilograma amfetaminy. Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Śledczy wnioskować będą o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego.

Do zatrzymania mężczyzny z 0,5 kg amfetaminy doszło podczas kontroli przeprowadzonej przez policjantów ruchu drogowego, na jednej z ulic Włocławka. Po zatrzymaniu pojazdu mundurowi sprawdzali dokumenty kierującego oraz stan techniczny auta. W czasie tych czynności jeden z pasażerów zachowywał się nerwowo i policjanci postanowili sprawdzić powód takiego zachowania.

Podczas kontroli bagażu pasażera zauważyli paczkę, w której była biała substancja. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymany został 33-latek, a przeprowadzone badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina o wadze prawie 0,5 kilograma.

W czwartek (19.09) kryminalni po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili mieszkańca pow. lipnowskiego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji odurzających.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (20.09) zatrzymany trafi do sądu, gdzie śledczy złożyli wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz