Policjanci ze Szwederowa z wizytą u przedszkolaków - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci ze Szwederowa z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 20.09.2019

Profilaktycy ze Szwederowa odwiedzili przedszkola "Wesołe Serduszka" oraz "Serduszko", by porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w ramach programów "Bezpieczna droga" oraz "Obcy – niebezpieczny”.

Sierż. sztab. Dawid Wełnicki i Monika Gosz z Komisariatu Policji Bydgoszcz -Szwederowo odwiedzili dzieci z przedszkola "Wesołe Serduszka" mieszczącego się przy ul. Kossaka oraz przedszkola "Serduszko" mieszczącego się przy ul. Nowej w Bydgoszczy.    Spotkanie odbyło się po to, aby rozmawiać o bezpieczeństwie – w ruchu drogowym oraz w kontakcie z osobą obcą. Było także okazją do przedstawienia najmłodszym pracy policjanta.

Prowadzący korzystając z prezentacji multimedialnej, wspólnie z najmłodszymi oglądając obrazki, analizowali różne sytuacje, które mogą się zdarzyć na jezdni i w jej okolicach. Przedszkolaki dzieliły się spostrzeżeniami na temat tego, gdzie należy bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, jak zachować się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, co zrobić, gdy pojawi się na nim sygnalizator świetlny. Ochotnicy pod okiem funkcjonariusza ćwiczyli przechodzenie przez przejście dla pieszych.

Prowadzący przekazali dzieciom, jak ważne jest noszenie odblasków. Efekt, jaki dają dzieci oglądały w magicznej tubie.

Druga część pogadanki poświęcona została zasadom zachowania w kontakcie z osobą obcą. Najmłodsi podczas spotkań wykazali się dużą wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa.

Autor: Monika Gosz/ KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Policjant ćwiczy z dziećmi przechodzenie przez jezdnię zaimprowizowane w sali przedszkolnej.
  • Profilaktycy z komisariatu na Szwederowie rozmawiają z dziećmi podczas spotkania.
  • Uczestnicy spotkania podczas zajęć w sali przedszkolnej.