Miasteczko ruchu drogowego w Przedszkolu nr 66 - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Miasteczko ruchu drogowego w Przedszkolu nr 66

Data publikacji 08.10.2019

Dzielnicowy sierż. sztab. Tomasz Grechuta i profilaktyk Monika Gosz z komisariatu na Szwederowie odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 66 mieszczącego się przy ul. Zapolskiej 16 w Bydgoszczy.

Rozmowy z najmłodszymi dotyczyły tego, na czym polega praca policjanta. Funkcjonariusz opowiadał o swoich codziennych obowiązkach służbowych. Wielu przedszkolaków wyraziło chęć zostania policjantami w przyszłości.

Natomiast zabawa w miasteczku ruchu drogowego była doskonałą nauką i ćwiczeniem zachowań takich jak: bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni, zachowanie się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, także w sytuacji, gdy pojawi się na nim sygnalizator świetlny. Przedszkolaki chętnie brały udział w scenkach z użyciem materiałów dydaktycznych.

Na koniec spotkania dzielnicowy przypomniał najmłodszym, co zrobić w sytuacji, kiedy się zgubią. Sporo uwagi poświęcono zachowaniom w kontakcie z osobą obcą.

Na pożegnanie najmłodsi zaśpiewali piosenkę dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wręczyli własnoręcznie zrobione kartki z wizerunkiem policjanta.

Autor: Monika Gosz/ KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Policjanci prowadzą zajęcia z wykorzystaniem rekwizytów.
  • Zajęcia z wykorzystaniem miasteczka ruchu drogowego.
  • zdjęcie grupowe policjanta z dziećmi