Sprawca uszkodzenia mienia odpowie przed sądem - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Sprawca uszkodzenia mienia odpowie przed sądem

Data publikacji 10.10.2019

Brodniccy policjanci zatrzymali 38-latka, który wszedł do jednego ze sklepów spożywczych na terenie miasta i zniszczył tam towar oraz sprzęt. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za zniszczenie mienia odpowie przed sądem. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek (7.10.19) brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który wszedł do jednego ze sklepów spożywczych w Brodnicy i zaczął niszczyć towar oraz sprzęt. Dyżurny natychmiast pod wskazany adres wysłał patrol policjantów. Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce, zgłaszający wskazał posesję, na którą wszedł sprawca tego zajścia. Funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego brodniczanina i przetransportowali do brodnickiej komendy.

Jak się okazało, mężczyzna wszedł do sklepu, wszczął awanturę z ekspedientką, po czym zaczął zrzucać towar z półek, uszkadzając zarówno towar, jak i sprzęt będący na wyposażeniu sklepu. Właściciel oszacował straty na ponad 5 tys. zł.

Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna,gdy wytrzeźwiał, został przesłuchany. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo 38-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska