WIADOMOŚCI

Ukradł laptopa, ale na koncie miał znacznie więcej przestępstw

Data publikacji 18.10.2019

Policjanci z Ciechocinka zatrzymali sprawcę zuchwałej kradzieży laptopa w jednej z pizzerii. Szybko okazało się, że 33-latek ma na koncie wiele innych przestępstw. Wczoraj usłyszał zarzuty włamań i kradzieży na terenie miasta.

W miniony wtorek (15.10.19) ciechocińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednej z pizzerii. Sprawca wszedł do lokalu i wykorzystując nieuwagę personelu wyniósł laptopa wartego 1 500 zł. Policjanci od razu rozpoznali mężczyznę, którego zarejestrował monitoring.

Do zatrzymania mężczyzny doszło następnego dnia. W lokalu, który zajmował policjanci znaleźli urządzenie do masażu, które 33-latek ukradł z zaparkowanego busa. Dzięki wytężonej pracy śledczych możliwe było przedstawienie mężczyźnie zarzutów w sprawie włamań do samochodów, których dokonał w ostatnich kilku tygodniach. Na tym lista zarzutów się nie kończy. Okazało się, że mężczyzna włamał się do miejskiej pralni, a także z recepcji jednego z hoteli ukradł monitor.

Policjanci przedstawili zatrzymanemu w sumie 16 zarzutów. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Trwają czynności zmierzające do odzyskania pozostałych skradzionych przedmiotów.

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska