Trzy miesiące aresztu za posiadanie haszyszu i marihuany - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Trzy miesiące aresztu za posiadanie haszyszu i marihuany

Data publikacji 28.11.2019

„Policyjny nos” nie zawiódł policjantów z bydgoskiego Fordonu, którzy zatrzymali 20-latka posiadającego haszysz oraz marihuanę. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

W miniony wtorek (26.11.2019) około godz. 23.25 policjanci z ogniwa patrolowo- interwencyjnego fordońskiego komisariatu patrolowali ulicę Rzeźniackiego, gdy ich uwagę zwróciło zachowanie dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili ich wylegitymować. W pewnym momencie zauważyli przy jednym z nich zwisający przy pasie worek foliowy. Wówczas mężczyzna go chwycił i rzucił się do ucieczki, jednocześnie rozrywając opakowanie. Wysypał się z niego susz roślinny. Bydgoszczanin został zatrzymany, a rozsypany susz zabezpieczony. Chwilę później okazało się, że to nie jedyne narkotyki, które mężczyzna miał przy sobie. Podczas przeszukania policjanci ujawnili przy nim brunatną substancję zawiniętą w folię aluminiową oraz kolejne dwa woreczki z suszem roślinnym, z których jeden ukryty był w skarpecie mężczyzny. Przeprowadzone wstępne badanie wykazało, że jest to ponad 20 gramów haszyszu oraz 37 gramów marihuany. 20-latek trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (27.11.2019) usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości środków odurzających, po czym trafił przed oblicze prokuratora. Ten po zapoznaniu się z materiałami sprawy poparł wniosek policjantów o wystąpienie do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Dzisiaj (28.11.2019) sędzia, po analizie zgromadzonego materiału dowodowego, przychylił się do wniosku i aresztował bydgoszczanina na 3 miesiące. 20-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Zabezpieczona marihuana.
  • Worek z zabezpieczoną marihuaną.
  • Susz w  worku foliowym.
  • Zabezpieczony haszysz.