WIADOMOŚCI

Oko policyjnych kamer namierzało kierowców łamiących przepisy drogowe

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” obserwowali ruch pojazdów na ulicy Ogińskiego w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów drogowych.

Dzisiaj (28.11.2019) policjanci prowadzili przez dwie godziny (9:00-11:00) działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu na ulicy Ogińskiego w Bydgoszczy. Policyjne kamery z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy:

  • wyprzedzali na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim,
  • omijali pojazd, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu,
  • nie ustąpili pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych

Obsługa monitoringu, która namierzyła takiego kierowcę, informowała znajdujący się kilkadziesiąt metrów dalej patrol „drogówki”. Mundurowi zatrzymywali niezdyscyplinowanego kierowcę i rozliczali za popełnione wykroczenie.

W trakcie działań policjanci ujawnili ośmiu kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. Aż sześciu kierowców popełniło pierwsze z wymienionych wyżej wykroczeń. Policjanci ukarali mandatem karnym siedmiu kierujących, a w związku z wykroczeniem związanym ze stworzeniem zagrożenia poprzez nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska