Miasteczko ruchu drogowego w Przedszkolu „Buziaczek" - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Miasteczko ruchu drogowego w Przedszkolu „Buziaczek"

Data publikacji 28.11.2019

Kom. Bartosz Kruzel wraz z sierż. sztab. Dawidem Wełnickim i Moniką Gosz, z zespołu zajmującego się problematyką nieletnich komisariatu na Szwederowie, odwiedzili dzieci z Przedszkola „Buziaczek" mieszczącego się przy ul. Modrakowej 55 w Bydgoszczy.

Rozmowy z najmłodszymi dotyczyły specyfiki pracy policjanta. Funkcjonariusze opowiadali o swoich codziennych obowiązkach służbowych. Wielu przedszkolaków wyraziło chęć zostania policjantami w przyszłości.

Prowadzący omówili, jak ważne jest noszenie odblasków. Efekt, jaki dają odblaski przedszkolaki mogły zobaczyć w „magicznej tubie". Funkcjonariusz wytłumaczył dzieciom, że nosząc odblaski stają się bardziej widoczne dla kierujących pojazdami, zwłaszcza, kiedy jest ciemno.

Natomiast zabawa w miasteczku ruchu drogowego była doskonałą nauką i ćwiczeniem zachowań takich jak: bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni, zachowanie się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, także w sytuacji, gdy pojawi się na nim sygnalizator świetlny. Przedszkolaki chętnie brały udział w scenkach z użyciem materiałów dydaktycznych.

Na koniec spotkania dzieciom wręczono kolorowanki dotyczące bezpiecznych zachowań, aby utrwaliły wiadomości przekazane podczas spotkania.

Autor: Monika Gosz/ KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Policjanci rozmawiają z przedszkolakami w sali placówki.
  • Dzieci pod okiem policjantów ćwiczą przechodzenie przez pasy.
  • Dzieci pod okiem policjantów odgrywają scenki z wykorzystaniem rekwizytów miasteczka ruchu drogowego.
  • Dzieci pod okiem policjantów odgrywają scenki z wykorzystaniem rekwizytów miasteczka ruchu drogowego, zdj. 2
  • Zdjęcie grupowe uczestników spotkania.