WIADOMOŚCI

Śródmiejska policjantka z wizytą u dzieci w „Królestwie Maciusia”

Data publikacji 29.11.2019

Policjantka z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z bydgoskiego Śródmieścia, asp. szt. Iwona Zygmunt, odwiedziła wczoraj (28.11.2019) 6-latków z Przedszkola nr 80 „Królestwo Maciusia” przy ul. Pomorskiej 80 w Bydgoszczy.

Prowadząca w formie zabawy zapoznała dzieci z pracą  policjanta, opowiedziała o swojej pracy oraz codziennych obowiązkach służbowych. Przeczytała maluchom bajkę pt. „Policjant". Wspólnie z dziećmi wyjaśniała słowa kluczowe swojej pracy i zgodnie z treścią książeczki przypominała, że „policjant dzielny jest niesłychanie, przy nim nic złego nam się nie stanie".

Policjantka przypomniała milusińskim przede wszystkim o kwestiach bezpieczeństwa na drodze, w domu i przedszkolu. Przeprowadziła także zajęcia praktyczne „jak przechodzić przez ulicę” podczas, których dzieci miały okazję zademonstrować swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Wytłumaczyła dzieciom, jak należy zachować się podczas wystąpienia zagrożenia oraz pod jakim numerem telefonu szukać pomocy. Aby łatwiej zapamiętać numery alarmowe zademonstrowała ćwiczenie „1 buźka; 1 nosek; 2 oczka”. Nauka okazała się fajną zabawą.

Autor: asp. szt. Iwona Zygmunt/ KP Bydgoszcz-Śródmieście
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Policjantka czyta dzieciom bajkę.
  • Policjantka ćwiczy z dziećmi przechodzenie przez jezdnię przy pomocy rekwizytów (przejście dla pieszych).
  • Zdjęcie grupowe uczestników spotkania.