Przewozy zarobkowe pod lupą służb - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Przewozy zarobkowe pod lupą służb

Data publikacji 02.12.2019

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” wraz z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej podczas wspólnych działań kontrolowali prawidłowość przewozu osób. Celem wspólnych działań jest eliminowanie z ruchu nielegalnych przewoźników oraz tych, którzy łamiąc obowiązujące przepisy narażają bezpieczeństwo przewożonych osób. W trakcie kontroli ujawniono dwóch kierowców, którzy bez wymaganych dokumentów przewozili pasażerów.

W sobotę (30.11.2019) policjanci ruchu drogowego z bydgoskiej komendy wraz z inspektorami  Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej kontrolowali pojazdy ze zwróceniem uwagi na legalność i prawidłowość przewożonych pasażerów. Podczas działań funkcjonariusze dokonywali rutynowych kontroli pojazdów.

W dwóch przypadkach, w wyniku rozpytania pasażerów, skontrolowano dokumenty kierowców pod kątem wykonywania zarobkowego przewozu osób, jak również prawidłowego wyposażenia pojazdów (między innymi w taksometry i oznakowanie). Efektem kontroli było ujawnienie dwóch kierowców, którzy wykonywali przewóz drogowy osób, samochodem osobowym (zamawiane za pośrednictwem aplikacji) nie posiadając wymaganych dokumentów oraz badań lekarskich i psychologicznych. Dalsze postępowanie administracyjne w tych sprawach prowadzone będzie przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Skontrolowani anonimowi przewoźnicy stanowią nieuczciwą konkurencję w stosunku do licencjonowanych przewoźników drogowych.

Autor: kom. Tomasz Wesołowski WRD KWP Bydgoszcz
Publikacja: kom. Przemysław Słomski