Policyjna grupa SPEED w akcji - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policyjna grupa SPEED w akcji

Data publikacji 16.01.2020

Żnińska drogówka z policyjnej grupy SPEED namierzyła dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Ujawnione wykroczenia zostały zarejestrowane przez widorejestrator.

Policyjne zespoły SPEED funkcjonują od lipca 2019 roku na terenie całego kraju. W województwie kujawsko – pomorskich w ich skład wchodzą także policjanci ogniwa ruchu drogowego żnińskiego garnizonu. Funkcjonariusze wyposażeni w nieoznakowane radiowozy z widorejestratorami oraz pojazdy oznakowane z laserowymi miernikami prędkości zdecydowanie reagują na wszelkie przypadki łamania przepisów na drodze.  
W ostatnich dniach grupa SPEED ujawniła dwa przypadki, w których kierowcy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Pierwszy z nich miał miejsce na drodze ekspresowej S-5 w Bożejewicach. Kierowca skody pędził 176 km/h, przy dopuszczalnych 120km/h. Do kolejnego doszło na drodze wojewódzkiej nr 251 w Bielawach. Mężczyzna który podróżował samochodem marki Opel Zafira, przy dopuszczalnej „pięćdziesiątce” jechał 110 km/h. Obydwa wykroczenia zostały zarejestrowane przez policyjny widorejestrator.   
Kierowcy zostali zatrzymani do kontroli. Za popełnione wykroczenia otrzymali wysokie mandaty oraz punkty karne. 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...