Policyjne kamery obserwowały skrzyżowanie w Prądocinie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policyjne kamery obserwowały skrzyżowanie w Prądocinie

Data publikacji 23.01.2020

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” wzięli pod lupę skrzyżowanie na krajowej 25 w miejscowości Prądocin. Przy pomocy policyjnego Mobilnego Centrum Monitoringu przyglądali się zachowaniom kierowców. Działania te to efekt postulatów mieszkańców gminy Nowa Wieś Wielka zgłaszanych na ostatniej debacie społecznej.

Wczoraj (23.01.2020) w godzinach 9:00-11:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy prowadzili działania w miejscowości Prądocin. Funkcjonariusze przyglądali się kierowcom, którzy wjeżdżali na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Droga ta to główny i ruchliwy szlak prowadzący do Bydgoszczy. Niestety kierowcy nie zawsze stosują się tam do znaków oraz sygnalizacji świetlnej powodując realne zagrożenie w ruchu drogowym.

Ten właśnie problem zgłaszany był przez mieszkańców gminy na debacie, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu w poniedziałek (13.01.2020). Dlatego też policjanci zgodnie z postulatami mieszkańców postanowili przyjrzeć się problemowi i zorganizowali przed południem działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu. W trakcie działań ujawnili dwóch kierowców, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej i przejechali przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wszyscy zostali ukarali mandatami karnymi przez patrol, który kilkaset metrów dalej otrzymywał informacje z MCM o niezdyscyplinowanym kierowcy.

Przypominamy!!!

Żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie! Przepisy drogowe dopuszczają możliwość przejazdu na tym świetle tylko w przypadku, gdy samochód znajduje się już tak blisko sygnalizatora, że kierowca nie ma żadnej możliwości zatrzymania się bez gwałtownego hamowania, co stworzyłoby zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przypominamy, że sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się światło czerwone!

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do nawet tragicznych w skutkach zdarzeń!

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...