W oku kamery wideorejestratora grupy SPEED - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

W oku kamery wideorejestratora grupy SPEED

Data publikacji 11.02.2020

Policjanci stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z jego przejawów jest lekceważące łamanie przepisów i wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych. W ubiegłym tygodniu kamera zainstalowana w radiowozie grupy SPEED zarejestrowała kierowcę, który w nieodpowiedzialny sposób wyprzedzał inne pojazdy i nie stosował się do ograniczeń zawartych w prawie jazdy. Kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Zespoły SPEED działają w całym kraju od  lipca ubiegłego roku. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

W ubiegłym tygodniu kamera zainstalowana w radiowozie zarejestrowała nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy chevroleta na ul. Polnej w Toruniu. 61-latek wyprzedzał pasem służącym do skrętu w lewo. Manewr ten wykonywał bezpośrednio przed i na przejściu dla pieszych. Ponadto, kierujący nie stosował się do ograniczeń lekarskich zapisanych w prawie jazdy. Mężczyzna prowadził pojazd bez wymaganych okularów. Kontrola zakończyła się dla niego mandatem w łącznej wysokości 950 zł oraz 15 punktami karnymi. 

Apelujemy o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę!

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...