Policjanci z Torunia nadal poszukują sprawców pobicia - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci z Torunia nadal poszukują sprawców pobicia

Data publikacji 13.02.2020

Policjanci z toruńskiej komendy nadal poszukują sprawców pobicia obcokrajowców. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że zdarzenie zaistniało na tle narodowościowym. Funkcjonariusze szukają osób, mogących pomóc w ustaleniu personaliów podejrzanych, a także świadków zajścia.

Policjanci z toruńskiej komendy nadal poszukują sprawców pobicia obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi z uwagi na ich przynależność narodową oraz publiczne znieważenie na tle narodowościowym.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w niedzielę (09.02.20) około 1:30 u zbiegu ul. Podmurnej i Placu Teatralnego. W tej sprawie już przesłuchano w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego nastolatka. Materiały trafią teraz do sądu rodzinnego, który będzie podejmował dalsze decyzje. Funkcjonariusze znają również tożsamość kolejnego z uczestników zajścia (mężczyzna nie został jeszcze zatrzymany, a funkcjonariusze pracują nad ustaleniem jego miejsca pobytu). Dotychczasowe ustalenia wykluczyły udział w tym incydencie jednej z osób przedstawionej na wcześniej publikowanych fotografiach. Okazało się, że mężczyzna oznaczony na zdjęciu numerem „4” w tym miejscu znalazł się przypadkowo. Sam zgłosił się do policjantów i został przesłuchany w charakterze świadka.  

Działania kryminalnych doprowadziły do zabezpieczenia kolejnych nagrań monitoringów. Stąd ponowna publikacja wizerunków wcześniej zarejestrowanych osób oznaczonych numerami „1” i „2” oraz dwa nowe wizerunki osób (numer „7” i „8”), które mogą mieć związek z tym przestępstwem. 

Policjanci nadal apelują do świadków, którzy widzieli to zdarzenie lub rozpoznają osoby przedstawione na publikowanych zdjęciach o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. (56) 641 26 07 lub 112. 

Informacje można przekazać anonimowo.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Napastnik oznaczony cyfrą 1
  • Napastnik oznaczony cyfrą 1 zdjęcie z góry
  • Napastnik oznaczony cyfrą 1 z maską na oczy na szyi
  • Nowa twarz wśród napastników oznaczona cyfrą 8
  • Nowa twarz wśród napastników oznaczona cyfrą 8 stoi w sklepie