Wpadł na gorącym uczynku kradzieży - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wpadł na gorącym uczynku kradzieży

Data publikacji 25.03.2020

Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali 24-latka na gorącym uczynku w sklepie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (23.03.2020) dyżurny golubsko-dobrzyńskiej komendy policji poinformowany został przez pracownika jednej z miejscowych drogerii o podejrzanym zachowaniu jednego z klientów sklepu. Skierowani na miejsce dzielnicowi zatrzymali 24-letniego mieszkańca pow. rypińskiego, u którego w ubraniu funkcjonariusze znaleźli markowe perfum. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że nie zamierzał on za nie zapłacić. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał przy sobie biały proszek, który okazał się amfetaminą – 30g.
W toku dalszych czynności wyszło na jaw, że 24-latek już dwa dni wcześniej też ukradł perfumy.
W sumie łupem złodzieja padły markowe zapachy na kwotę ponad 900 zł. Mieszkaniec powiatu rypińskiego, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty kradzieży oraz posiadania narkotyków. Wobec podejrzanego prokurator zastosował policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.
Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 24-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak