WIADOMOŚCI

Podejrzewany o zabójstwo 28-latek aresztowany tymczasowo na 3 miesiące

Data publikacji 25.03.2020

Zatrzymany przez toruńskich policjantów 28-latek najbliższe 3 miesiące spędzi tymczasowo w areszcie. Tak zadecydował sąd na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez kryminalnych. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo kobiety, za co grozi mu nawet dożywocie.

Przypomnijmy: w czwartek (19.03.20) około północy dyżurny toruńskiej policji został powiadomiony przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze w jednym z mieszkań przy Chełmińskim Przedmieściu w Toruniu. Służby, pomimo późnej pory, zaalarmowali sąsiedzi i to dzięki temu ogień nie rozprzestrzenił się na inne kondygnacje.

Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej oraz funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście. Podczas akcji gaśniczej strażacy, w jednym z pomieszczeń, znaleźli kobietę. Niestety, pomimo podjętej przez nich resuscytacji, którą kontynuowali przybyli na miejsce ratownicy pogotowia, nie udało się przywrócić u niej czynności życiowych. Lekarz stwierdził zgon.

Wtedy do sprawy wkroczyli kryminalni, dla których w tego typu przestępstwach najważniejsze są pierwsze godziny po zdarzeniu i zebrane w tym czasie ślady. Śledczy wykonali szczegółowe oględziny, przesłuchali kilkunastu świadków, dokonali licznych przeszukań i wykonali szereg innych czynności, na podstawie których w sobotę prokurator mógł przedstawić zarzuty zatrzymanemu bezpośrednio po zdarzeniu 35-latkowi. Mężczyzna podejrzany jest m.in. o zacieranie śladów i nakłanianie do nierządu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.  

Do tej sprawy policjanci zatrzymali jeszcze kolejne trzy osoby.  By ustalić ich udział w tym zdarzeniu konieczna była pomoc ekspertów z Laboratorium KWP w Bydgoszczy oraz biegłych z zakresu biologii Instytutu Genetyki Sądowej w Bydgoszczy.  

Dwie z nich okazały się być świadkami. Trzecią policjanci wytypowali jako tąktóra bezpośrednio miała związek ze śmiercią 29-letniej kobiety. To 28-letni mieszkaniec województwa pomorskiego.

W poniedziałek (23.03.20) policjanci wykonywali z jego udziałem eksperymenty procesowe oraz ekspertyzy, które pozwoliły prokuratorowi na sformułowanie zarzutów. Jeszcze tego samego dnia kryminalni doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa, sprowadzenia pożaru, który mógł zagrażać życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, a także posiadania narkotyków. Podczas przeszukania bowiem policjanci znaleźli przy nim tabletki, które wykazały cechy charakterystyczne dla ekstazy oraz kilka gram białego proszku – amfetaminę.

Wczoraj (24.03.20) policjanci doprowadzili podejrzanego do sądu, który zadecydował, że 3 najbliższe miesiące spędzi za kratami. 28-latkowi grozi kara dożywotniego więzienia.

Autor: Opracowano na podstawie info. podinsp. Wioletty Dąbrowskiej
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • policjanci robią zdjęcie zatrzymanemu
  • policjant ściąga odciski palców
  • policjant stoi nad zatrzymanym mężczyzną
Ładowanie odtwarzacza...